Trwa ładowanie...
janów podlaski

Aukcja konii arabskich. W Janowie Podlaskim liczą na ponad milion euro

Hodowcy i kupcy z całego świata walczyć będą na aukcji o 28 klaczy.

Share
Aukcja konii arabskich. W Janowie Podlaskim liczą na ponad milion euro
Źródło: WP.PL, Fot: Pride of Poland mat.pras.
d4h3fxv

Aukcji Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim przyciąga hodowców i kupców z całego świata. W tym roku walczyć będą o 28 klaczy. Organizatorzy liczą na ponad 1 milion euro ze zlicytowanych koni - podaje Agencja Nieruchomości Rolnych.

16 sierpnia na aukcji "Pride of Poland", która organizowana jest nieprzerwanie od 1970 roku, hodowcy i kupcy z całego świata walczyć będą o 28 klaczy. Tylko cztery pochodzą z hodowli prywatnej, pozostałe reprezentują państwową hodowlę: 3 są ze Stada Ogierów w Białce, 9 ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim i 12 ze Stadniny Koni w Michałowie.

d4h3fxv

Organizatorzy liczą zwłaszcza na pięć z nich. Listę otwiera janowska PEPITA, Czempionka Polski i Najlepszy Koń Pokazu Narodowego, Wiceczempionka Europy i Pucharu Narodów oraz Top Ten Czempionatu Świata 2014!.

Furorę mogą zrobić dwie kolejne klacze z Michałowa: GEORGIA i PISTORIA. Do grona gwiazd tegorocznej aukcji typowane są dwie kolejne klacze z Janowa - ADYGA i ALTAMIRA.

Eksperci przewidują, że tylko ta piątka wyjątkowych klaczy jest w stanie sama wypracować na aukcji około milion euro.

W ubiegłym roku hodowcy z Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych za 4 konie - PIACOLLĘ, NORMĘ, CENOZĘ i PERFIRKĘ zapłacili ponad milion euro.

W 2013 r. kupcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i z Wielkiej Brytanii - za 3 najdroższe konie zapłacili 1,31 mln euro.

Nadal nie pobito rekordu sprzed 7 lat, kiedy to za kasztankę KWESTURA ze Stadniny Koni w Michałowie kupiec ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapłacił 1,125 mln euro.

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv