Trwa ładowanie...

Avon w tarapatach. Firma zwolni 1,5 tys. pracowników

Avon zwolni z pracy 1500 osób na całym świecie - donosi internetowa strona "Los Angels Times". Firma wycofa się również z dwóch państw.

Share
Avon w tarapatach. Firma zwolni 1,5 tys. pracowników
Źródło: Jupiterimages
d28feox

Koreanki i Wietnamki nie znajdą już zatrudnienia w Avon. Firma wycofuje się z tych rynków w ramach polityki oszczędności. Nowa szefowa Avonu, Sheri McCoy planuje również zwolnić 4 proc. personelu na całym świecie. "Zwolnienia dotkną wszystkich stanowisk i wszystkich regionów, w których działa firma" - czytamy na latimes.com.

- Opublikowane dziś decyzje były konieczne, by ustabilizować sytuację spółki i rozpocząć proces powrotu Avonu na ścieżkę zrównoważonego rozwoju - powiedziała McCoy w oświadczeniu z 11 grudnia.

d28feox

, W listopadzie Avon ogłosił, że do 2015 r. planuje oszczędności na poziomie 400 mln dolarów. Jednocześnie zamierza skoncentrować się na kluczowych rynkach, by odbudować sprzedaż. Roczne przychody Avonu wynoszą ok. 11 mld dolarów.

Według danych ze strony firmy Avon zatrudnia 42 tys. pracowników w 50 krajach. Sześć milionów konsultantek Avonu działa w ponad 100 krajach. W Polsce w trzech spółkach marki Avon zatrudnionych jest niemal 3 tys. osób.

d28feox

Podziel się opinią

Share
d28feox
d28feox