Trwa ładowanie...
d2uq6o2

Backlog grupy Comp w segmencie IT to ok. 255 mln zł na koniec sierpnia

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Aktualny backlog grupy Comp (na koniec sierpnia 2015) w segmencie IT to ok. 255 mln zł wobec ok. 190 mln zł rok wcześniej, poinformował prezes Jacek Papaj.

Share
d2uq6o2

"W segmencie IT w II kwartale 2015 roku kontynuowaliśmy realizację istotnych kontraktów, m.in. Newman2, Łódzka Sieć Regionalna, kontrakty dla MON i Grupy Orange. Wyniki segmentu uzyskane w minionym kwartale potwierdzają, że zgodnie z naszymi zapowiedziami wyniki segmentu IT w całym 2015 roku będą wyraźnie lepsze niż w roku ubiegłym. Widać to także po poziomie backlogu segmentu. Grupa jest przygotowana do rozwijania sprzedaży eksportowej - w perspektywie mamy rozwój na kilku różnych rynkach. Ponadto pracujemy intensywnie nad komercjalizacją Zintegrowanej Platformy do Sprzedaży Usług, wspólnego przedsięwzięcia Comp i Elzab. Komercyjne wdrożenie usług planujemy na IV kwartał tego roku" - powiedział Papaj, cytowany w komunikacie.

Dodał, że wyniki uzyskane w II kwartale 2015 roku zgodne są z założeniami. "Szczególnie zadowoleni jesteśmy z bardzo dobrej kontrybucji segmentu IT do wyników grupy - segment w II kwartale miał zysk EBIT na poziomie 5,5 mln zł w porównaniu do niewielkiej straty zanotowanej w analogicznym okresie roku ubiegłego" - wskazał prezes Comp.

Z kolei, jak zaznaczył, wynik segmentu detalicznego obejmuje tym razem tylko krajowy i zagraniczny rynek odtworzeniowy. "Należy pamiętać, że w porównywalnym okresie roku ubiegłego w segmencie retail zanotowaliśmy bardzo dużą sprzedaż eksportową, związaną przede wszystkim z fiskalizacją na Węgrzech. Łącznie sprzedaż eksportowa w II kwartale 2015 roku wyniosła 10,3 mln zł, natomiast w II kwartale 2014 wynosiła 46,1 mln zł. Właśnie w związku z niższą o ok. 30% r/r sprzedażą segmentu retail w II kwartale wynik tego segmentu był niższy r/r o 12,5 mln zł, jednak częściowo 'odrobiliśmy' to właśnie w segmencie IT" - dodał Papaj.

d2uq6o2

Ocenił, że jeszcze dwa-trzy lata temu firma "mogła tylko pomarzyć" o powtarzalnych zyskach kwartalnych w wysokości kilkunastu milionów zł na poziomie EBITDA bez specjalnych wydarzeń na rynku, takich jak nowa fiskalizacja, duży jednorazowy eksport, czy kumulacja wyniku w IV kwartale roku.

"Dzisiaj takie wyniki stały się dla nas osiągalne i to pokazuje, jaką drogę przebyła grupa w ostatnich latach" - podkreślił prezes Compu.

W jego ocenie, wyniki II kwartału i całego półrocza, w tym bardzo dobry performance segmentu IT, perspektywy eksportowe detalu oraz planowane w tym roku komercyjne uruchomienie usług na Zintegrowanej Platformie jest bardzo dobrym prognostykiem na kolejne kwartały i lata.

"Spodziewamy się, że bieżący rok dla grupy Comp będzie trzecim z rzędu rokiem dobrych wyników operacyjnych i wzmocnienia sytuacji strategicznej i finansowej grupy, co również pozwoli nam na kontynuację naszej polityki dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Wypłaciliśmy akcjonariuszom dywidendę, będziemy też zgodnie z zapowiedziami realizować kolejny skup akcji własnych" - podsumował Papaj.

Comp jest integratorem systemów IT oraz dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Grupa buduje też pozycję największego producenta urządzeń fiskalnych w Polsce i w Europie.

(ISBnews)

d2uq6o2

Podziel się opinią

Share
d2uq6o2
d2uq6o2