Trwa ładowanie...
d1r7shn

Backlog Vistalu wzrósł do 325,1 mln zł, spółka liczy na dalszy rozwój

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Portfel zamówień grupy Vistal Gdynia wyniósł na koniec I półrocza 2015 r. 325,1 mln zł, z czego około połowa to kontrakty do zrealizowania w tym roku, poinformowali członkowie zarządu spółki. Vistal oczekuje dalszego stabilnego rozwoju.

Share
d1r7shn

"Sytuacja spółki jest dobra i widać to w backlogu, który na koniec I półrocza wyniósł 325,1 mln zł. Wzrasta również ta część kontraktów, które nazywamy negocjowanymi, wyniosła 265,4 mln zł" - powiedział wiceprezes Robert Ruszkowski podczas konferencji prasowej.

Rok wcześniej wartość backlogu wynosiła 210,4 mln zł w kontraktach podpisanych. Wartość kontraktów negocjowanych równała się wówczas 114,8 mln zł.

Spółka jest zadowolona z wzrostu backlogu i pozytywnie ocenia perspektywy dalszego rozwoju.

"Nasz program inwestycyjny się sprawdza. To, na co trzeba zwrócić uwagę, to znaczący wzrost portfela zamówień. Kontrakty pojawiły się, kiedy rozbudowaliśmy bazę produkcyjną. Myślę,że to wszystko złoży się w następnych latach na stabilny dalszy rozwój" - powiedział prezes Ryszard Matyka.

d1r7shn

W perspektywie dalszego rozwoju Vistal planuje poszerzać portfolio klientów, rynków geograficznych i branż, w których pozyskuje zamówienia.

"Dywersyfikacja to nie tylko te 4-5 branż, w których działamy, ale też poszukiwanie nowych klientów - w każdej z branż i w nowych branżach" - dodał prezes.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

d1r7shn

Podziel się opinią

Share
d1r7shn
d1r7shn