Trwa ładowanie...
d1kt9pa

Bank Handlowy podtrzymuje decyzję w sprawie podziału zysku za '08

9.6.Warszawa (PAP) - Bank Handlowy podtrzymuje wcześniejsze decyzje rady nadzorczej i zarządu banku dotyczące niewypłacania dywidendy z zysku osiągniętego w 2008 roku -...
Share
d1kt9pa

9.6.Warszawa (PAP) - Bank Handlowy podtrzymuje wcześniejsze decyzje rady nadzorczej i zarządu banku dotyczące niewypłacania dywidendy z zysku osiągniętego w 2008 roku - poinformował PAP Paweł Zegarłowicz, rzecznik banku.

"Dotychczas podjęte decyzje rady nadzorczej i zarządu są obowiązujące" - powiedział we wtorek PAP Zegarłowicz.

W poniedziałek PKO BP informował, że zarząd zmienił rekomendację odnośnie podziału zysku i obecnie chce, by bank wypłacił dywidendę. Część rynku spekulowała, że decyzje w sprawie podziału zysku za 2008 roku zmienić może właśnie Bank Handlowy.

d1kt9pa

W połowie maja zarząd Banku Handlowego podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia całego zysku netto za 2008 rok na zwiększenie funduszy własnych banku. Wcześniej rada nadzorcza Banku Handlowego zarekomendowała niewypłacanie dywidendy za rok 2008 r.

W 2008 roku zysk netto banku wyniósł 645,7 mln zł.

Zgodnie z projektami uchwał na WZA 570,7 mln zł ma zostać przeznaczone na kapitał rezerwowy, a 75 mln zł na fundusz ogólnego ryzyka.

WZA banku w sprawie podziału zysku zwołano na 18 czerwca roku. (PAP)

seb/ ana/

d1kt9pa

Podziel się opinią

Share
d1kt9pa
d1kt9pa