Trwa ładowanie...
banki

Banki dostrzegają siłę kryptowalut. Szwajcarzy już oferują kupno i sprzedaż Bitcoinów

Środowisko bankowe w większości sceptycznie podchodzi do kwestii walut. Szwajcarzy z Banku Falcon idą jednak z duchem czasu i wprowadzają nowe rozwiązanie. W swojej siedzibie zamontowali nawet specjalny bankomat.

Share
Banki dostrzegają siłę kryptowalut. Szwajcarzy już oferują kupno i sprzedaż Bitcoinów
Źródło: East News
d1nfmb3

Prywatny szwajcarski Bank Falcon poinformował, że jego klienci mogą zarządzać Bitcoinami bezpośrednio z poziomu swojego konta - informuje portal bithub.pl. Bank uruchomił również w swojej siedzibie w Zurychu specjalny automat.

Zgodę na przeprowadzanie w banku operacja na kryptowalutach wyraził Szwajcarski Organ Nadzoru Finansowego. Kupno i sprzedaż będzie odbywać się we współpracy z brokerem Bitcoin Suisse AG.

Aby ułatwić klientom dostęp do transakcji, w siedzibie banku stanął również specjalny bankomat. Z usługi mogą korzystać wszyscy klienci placówki. Niełatwo jednak nim zostać. Trzeba mieć na koncie co najmniej 2 mln funtów szwajcarskich. Władze banku rozważają możliwość obniżenia tego pułapu, jeśli zainteresowanie będzie duże.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

Szwajcarskie władze pracują nad wyznaczeniem jednoznacznych norm prawnych odnoszących się do kryptowalut. Jeśli ich rozwiązania się sprawdzą, kolejne kraje mogą wziąć z nich przykład.

d1nfmb3

Podziel się opinią

Share
d1nfmb3
d1nfmb3