Trwa ładowanie...
d4jkcg7
finanse

Banki spodziewają się wzrostu popytu na kredyty - ankieta NBP

Ankietowani przez NBP przewodniczący komitetów kredytowych banków przewidują w III kwartale 2008 roku wzrost popytu na kredyty dla przedsiębiorstw, mieszkaniowe i konsumpcyjne.

Share
d4jkcg7

Ankietowani przez NBP przewodniczący komitetów kredytowych banków przewidują w III kwartale 2008 roku wzrost popytu na kredyty dla przedsiębiorstw, mieszkaniowe oraz konsumpcyjne.

KREDYTY DLA PRZEDSIĘBIORSTW

Banki spodziewają się nieznacznego zaostrzenia polityki kredytowej względem dużych przedsiębiorstw w III kwartale 2008 r. Są to głównie te same banki, które zaostrzyły politykę kredytową w II kwartale. Zaledwie jeden bank planuje złagodzić politykę kredytową wobec dużych przedsiębiorstw" - napisano w ankiecie.

d4jkcg7

W segmencie małych i średnich przedsiębiorstw jedna trzecia banków oczekuje złagodzenia polityki kredytowej. Kilka małych banków, które zaostrzyły w II kwartale politykę kredytową i umotywowało to swoją sytuacją kapitałową, planuje dalsze zaostrzenie polityki kredytowej wobec małych i średnich przedsiębiorstw.

W III kwartale 2008 r. banki oczekują dalszego wzrostu popytu na kredyty dla przedsiębiorstw. Wzrost ten ma być nieco silniejszy w segmencie kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw niż w segmencie kredytów dla dużych przedsiębiorstw. Banki prognozują, że zmiana popytu na kredyty krótkoterminowe dla dużych przedsiębiorstw będzie bardzo niewielka- napisano.

KREDYTY MIESZKANIOWE

Około połowa banków spodziewa się zaostrzenia polityki kredytowej w tym segmencie.

Oczekiwany jest dalszy, niewielki wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe; - napisano.

KREDYTY KONSUMPCYJNE

Banki przewidują nieznaczne zaostrzenie polityki kredytowej. Równocześnie banki spodziewają się niewielkiego wzrostu popytu na kredyty konsumpcyjne. (PAP)

map/ osz/

d4jkcg7

Podziel się opinią

Share
d4jkcg7
d4jkcg7