Trwa ładowanie...
d3c941x

Banki wysyłają swojego człowieka do zarządu PKM Duda

Rada nadzorcza Polskiego Koncernu Mięsnego Duda przyjęła na członka zarządu Dariusza Formelę, który z ramienia banków uczestniczyć będzie w prowadzeniu procesu restrukturyzacji.

Share
d3c941x

W ciągu ostatnich lat Dariusz Formela pełnił funkcję członka zarządu PKN Orlen, gdzie odpowiadał za obszar organizacji i grupy kapitałowej, w tym nadzoru właścicielskiego oraz przeprowadził jej restrukturyzację, m.in. w obszarze zatrudnienia, budowy centrów usług wspólnych oraz programów poprawy efektywności w spółkach zależnych grupy Orlen. Ostatnio przygotował też program integracji i restrukturyzacji dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

_ Pan Dariusz Formela jest doświadczonym specjalistą, który zrealizował już szereg projektów z obszaru działań restrukturyzacyjnych i budowy wartości firmy. Jestem przekonany, że jego wsparcie będzie dla spółki bardzo cenne _ - podkreśla Maciej Duda, prezes PKM Duda.

Formela w zakładach mięsnych nie pracował, nie miał też do czynienia z branżą handlową czy FMCG. Ale Duda nie ma wyboru, musi go przyjąć, bo takie są warunki umowy z bankami.

d3c941x

W latach 2006-2008 Formela zajmował stanowisko członka zarządu AB Mazeikiu Nafta, a wcześniej pełnił m.in. funkcję dyrektora wykonawczego ds. organizacji PKN Orlen oraz dyrektora ds. restrukturyzacji i systemów zarządzania. Odpowiadał m.in. za przejęcie kontroli korporacyjnej nad GK Możejki Nafta, w tym opracowanie planu budowy wartości spółek z grupy oraz przeprowadzenie programu jej integracji z Grupą Orlen. Dodatkowo był odpowiedzialny za przeprowadzenie reorganizacji korporacyjnej Holdingu Unipetrol. W 2008 r. przygotował strategię segmentu chemicznego dla Orlenu.

Formela ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz program MBA University of Bradford i WSPIZ im. L. Koźmińskiego.

Handel-Net.pl

d3c941x

Podziel się opinią

Share
d3c941x
d3c941x