Trwa ładowanie...
bank

Bankierzy oszczędzają na świątecznych przyjęciach

Popyt na tradycyjne o tej porze roku przyjęcia i imprezy organizowane przez duże firmy dla pracowników i gości jest w tym roku w Wielkiej Brytanii o 40 proc. niższy niż w grudniu 2007 r. - wynika z ankiety firmy International Confex, opublikowanej na internetowych stronach "Daily Telegraph".
Share
Bankierzy oszczędzają na świątecznych przyjęciach
Źródło: Jupiterimages
d3irv0s

_ Koszty nie są jedynym powodem. Chodzi tu także o PR _ - powiedział "Daily Telegraphowi" dyrektor firmy cateringowej Crown - Charles Beer. _ Banki, którym topnieją depozyty, nie chcą, by gazety pisały o nich, że wydają wystawne przyjęcia, bo chcą uniknąć negatywnego rozgłosu _ - dodaje Beer.

Brytyjskie korporacje wydają na świąteczne i noworoczne przyjęcia ok. 9 mld funtów rocznie. W tym roku zanosi się na to, że będzie to znacznie mniej.

Duże brytyjskie korporacje wycofują się zwłaszcza z wystawnych i rzucających się w oczy przyjęć, bądź starają się zorganizować je mniejszym nakładem kosztów. Wśród czołowych brytyjskich korporacji zwraca uwagę znaczna liczba banków, które zrezygnowały ze świątecznych imprez - wynika z ankiety International Confex.

d3irv0s

Są to m. in. Royal Bank of Scotland (RBS), ostatnio rekapitalizowany ze specjalnego funduszu ustanowionego przez rząd, banki inwestycyjne Morgan Stanley i Goldman Sachs, których rentowność znacznie pogorszyła się w ostatnim półroczu, Barclays Capital - inwestycyjne ramię Barclays Banku, który przejął część operacji upadłego giganta Wall Street - Lehman Brothers i został rekapitalizowany przez inwestorów z Bliskiego Wschodu.

W przeszłości duże instytucje finansowe wynajmowały na świąteczne przyjęcia sale w renomowanych muzeach, galeriach, czy na ratuszu, zlecając ich przygotowanie firmom wyspecjalizowanym w organizowaniu imprez. Obecnie firmy te odnotowują spadek zamówień i obrotów.

International Confex zajmuje się organizowaniem wystaw i doradztwem dla firm, które przygotowują konferencje, sesje wyjazdowe i specjalistyczne imprezy dla klientów instytucjonalnych zarówno na terenie W.Brytanii jak i za granicą. Ankietę przeprowadzono wśród tysiąca uczestników wystawy International Confex.

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s