Trwa ładowanie...
dsgtcgx

Barometr Nastrojów Klienta Consumer Finance osiągnął w '11 wartość minus 0,07 - PwC

02.12. Warszawa (PAP) - Barometr Nastrojów Klienta Consumer Finance osiągnął w 2011 roku wartość minus 0,07. Konsumenci spodziewają się dalszych ograniczeń dostępności kredytów i...

Share
dsgtcgx

02.12. Warszawa (PAP) - Barometr Nastrojów Klienta Consumer Finance osiągnął w 2011 roku wartość minus 0,07. Konsumenci spodziewają się dalszych ograniczeń dostępności kredytów i nadal planują ograniczać popyt na produkty consumer finance. Nie obawiają się jednak o swoją zdolność do terminowego regulowania zobowiązań - wynika z raportu PwC o rynku consumer finance w Polsce.

"Zadłużenie polskich gospodarstw domowych wyniosło po trzech kwartałach 2011 r. 526 mld zł (wzrost o 10,6 proc. w porównaniu z końcem 2010 roku). W porównaniu z końcem trzeciego kwartału 2010 roku wartość zadłużenia wzrosła o 14,6 proc. Wzrosty wartości kredytów dla gospodarstw domowych w roku bieżącym i ubiegłym, były zdecydowanie mniej dynamiczne niż te obserwowane przed rokiem 2010" - napisano w komentarzu.

Z raportu wynika, że rośnie zadłużenie z tytułu kredytów mieszkaniowych odzwierciedlając wzrost popytu na mieszkania, spada natomiast wartość kredytów konsumpcyjnych.

"Rosnącej konsumpcji detalicznej towarzyszy jednak spadek zadłużenia gospodarstw domowych z tytułu kredytów konsumpcyjnych, co może świadczyć o tym, że Polacy postanowili w większym stopniu sfinansować swoje potrzeby środkami własnymi" - napisano. (PAP)

mak/ ana/

dsgtcgx

Podziel się opinią

Share
dsgtcgx
dsgtcgx