Trwa ładowanie...

Będą problemy z wypłatą zasiłków dla powodzian

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 28 maja br. dotyczące wypłaty zasiłków edukacyjnych dla dzieci powodzian. Przepisy regulują, że pomoc finansowa należy się jedynie poszkodowanym w majowej powodzi. Gminy i Ministerstwo Edukacji Narodowej odmiennie interpretują rozporządzenie.

Będą problemy z wypłatą zasiłków dla powodzianŹródło: Jupiterimages
d1q9oqa
d1q9oqa

MEN zapewnia, że środki w wysokości 1 tys. zł na cele edukacyjne powinny być wypłacone również powodzianom poszkodowanym w czerwcowej powodzi, ponieważ jest to efekt majowej, pierwszej, fali powodziowej. Gminy obawiają się takiej interpretacji rozporządzenia. Ich zdaniem, wypłaty zasiłków bez doprecyzowanych zapisów rozporządzenia ściągnie na nich kontrole organów nadrzędnych, a wiele decyzji może być zakwestionowanych. Najlepszym rozwiązaniem byłaby szybka zmiana przepisów, w których wspomniano by również o poszkodowanych w czerwcu.

Jak donosi "Rzeczpospolita", zasiłek w wysokości 1 tys. złotych przysługuje rodzicom uczniów z zalanych terenów, również uczęszczających do przedszkola. Podstawą do wypłaty będzie wcześniejsze przyznanie pomocy finansowej w wysokości 6 tys. złotych dla rodzin poszkodowanych w powodzi.

kj

d1q9oqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q9oqa