Trwa ładowanie...
kopacz
17-07-2015 19:00

Będzie łatwiej wyjechać z Warszawy. Otwarcie obwodnicy pół roku przed terminem

Mowa o 11-kilometrowym fragmencie drogi S8 z Opaczy do Paszkowa.

Będzie łatwiej wyjechać z Warszawy. Otwarcie obwodnicy pół roku przed terminemFot: Luke Addison/flickr (CC BY-SA 2.0)
d2k4hfr
d2k4hfr

Jeszcze w piątek, pół roku przed terminem, ma zostać otwarta obwodnica Janek i Raszyna - poinformowała premier Ewa Kopacz przed piątkowym wyjazdem do Małopolski. Otwarty zostanie pierwszy odcinek fragmentu trasy S8 łączący Opacz i Paszków.

- Dobra niespodzianka dla kierowców - droga S8 ominie Janki i Raszyn pół roku przed terminem, czyli dzisiaj do godz. 24 obwodnica Janek i Raszyna zostanie otwarta, a wyjazd z Warszawy będzie krótszy co najmniej o pół godziny. To jest dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą wyjeżdżać na ten weekend z Warszawy - powiedziała premier na piątkowym briefingu na warszawskim Dworcu Centralnym.

Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki przypomniał w rozmowie z PAP, że droga, która w nocy ma zostać oddana do użytku, to trasa o długości ok. 5,8 km z Opaczy do Janek. To fragment drogi S8 wybudowany w ramach kontraktu na 11-kilometrowy odcinek z Opaczy do Paszkowa.

- Obecnie trwają jeszcze prace odbiorowe, a w nocy wdrożona będzie nowa organizacja ruchu - powiedział Krynicki. Doprecyzował, że obecnie obwodnicę sprawdza inspektorat nadzoru budowalnego, policja i inne służby, które najprawdopodobniej do wieczora zakończą pracę.

d2k4hfr

Zgodnie z kontraktem termin zakończenia budowy trasy S8 Opacz-Paszków wraz z powiązaniem do drogi krajowej nr 7 to grudzień 2015 roku. Krynicki podkreślił, że wcześniejsze oddanie pierwszego fragmentu trasy wynika m.in. z "odpowiedniego zarządzania kontraktem przez GDDKiA i dobrej współpracy z wykonawcą budowy".

Oddana trasa będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach.

Nowa trasa S8 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w kraju. Docelowo ma połączyć Wrocław-Łodź-Warszawę i Białystok.

Kopacz, odnosząc się do swojej wizyty w Małopolsce, przypomniała, że w ramach swoich weekendowych podróży koleją po Polsce odwiedziła już Mazury i miejscowości nadmorskie. - Chcemy pokazać też południowy kraniec Polski jako ten wielokulturowy, przyjazny. Chcemy zachęcać, żeby tam spędzać swój czas, ale chcemy też pokazać Małopolskę jako wyjątkowy teren, który łączy tradycję z nowoczesnością - zaznaczyła szefowa rządu.

Przypomniała, że niedawno Małopolska została nagrodzona tytułem "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016". - Przedsiębiorcy z tego regionu mogą być bardzo dumni, chcę im osobiście pogratulować - powiedziała Kopacz.

d2k4hfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4hfr