Trwa ładowanie...
d2xfovm
d2xfovm

Belka: Decyzja Moody's będzie mieć ograniczony wpływ na gospodarkę

Warszawa, 06.04.2016 (ISBnews) - Decyzja agencji ratingowej Moody's o ewentualnej zmianie oceny Polski jak i niekorzystny wynik referendum dotyczącym Brexitu mogą negatywnie wpłynąć na krajową gospodarkę, wynika z wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Marka Belki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xfovm

"Jeżeli wynik referendum ws. Brexitu byłby niekorzystny to mogłoby to zachwiać rynkami finansowymi i miałoby pewien wpływ także na polską gospodarkę. Jeżeli chodzi o Moody's to ewentualna sama zmiana nastawienia perspektywy ze strony agencji Moody's to nie byłby dobry czynnik. Ale ponieważ gospodarka Polska uważana jest za stabilną i bardzo dobrze zrównoważoną to wpływ takiej decyzji nie byłby bardzo dewastujący" - powiedział podczas konferencji Belka.

Referendum w Wielkiej Brytanii zaplanowane jest na 23 czerwca, wcześniej w maju decyzję ws. ratingu dla Polski będzie podejmować agencja Moody's.

Na początku kwietnia agencja Moody's poinformowała, że Polska stawia czoło podwyższonemu ryzyku politycznemu na skutek kryzysu konstytucyjnego, wywołanego "walką" przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz "kontrowersyjnej" nowej legislacji, która ogranicza prerogatywy Trybunału. Ich zdaniem te wydarzenia mogą pogorszyć atrakcyjność Polski dla inwestorów zagranicznych, co jest zdarzeniem negatywnym dla ratingu.

(ISBnews)

d2xfovm

Podziel się opinią

Share
d2xfovm
d2xfovm