Trwa ładowanie...
dyvwepa
dyvwepa

Belka: Stopy proc. najprawdopodobniej nie zmienią się do końca roku

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - Najbardziej prawdopodobny scenariusz dla polityki pieniężnej w Polsce to utrzymanie poziomu stóp procentowych bez zmian do końca tego roku, poinformował prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Marek Belka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dyvwepa

"Najbardziej prawdopodobne jest utrzymanie stóp procentowych do końca roku na niezmienionym poziomie" - powiedział Belka podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Szef banku centralnego dodał, że na posiedzeniu Rady dyskutowano o założeniach do polityki pieniężnej na przyszły rok, jednak nie pojawiły się propozycje dotyczące zmian w zakresie celu inflacyjnego (wynosi on 2,5% +/- 1 pkt proc.).

RPP utrzymała dziś stopy procentowe bez zmian (zgodnie z oczekiwaniami), co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%. Rada w komunikacie podtrzymała swoją opinię, że oczekiwane utrzymanie stabilnego wzrostu gospodarczego, ale podkreśliła, że w najbliższych kwartałach dynamika cen będzie nadal powoli rosnąć.

dyvwepa

Według analityków bankowych, poziom stóp procentowych nie zmieni się w ciągu najbliższych miesięcy, a większość z nich sądzi, że pierwszych decyzji w tym zakresie powinniśmy spodziewać się dopiero w 2016 r., kiedy rozpocznie się kadencja nowej Rady.

(ISBnews)

dyvwepa

Podziel się opinią

Share
dyvwepa
dyvwepa