Trwa ładowanie...
d2v7uab

Benefit Systems chce mieć łącznie 70 klubów w segmencie fitness na koniec 2016r.

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - Benefit Systems planuje mieć łącznie 70 klubów w segmencie fitness na koniec 2016 r. wobec 47 obecnie, poinformował prezes Tomasz Józefacki.

Share
d2v7uab

"Podtrzymujemy strategię rozwoju segmentu fitness poprzez dalsze inwestycje w budowę naszych sieci klubów. Plan docelowego wprowadzenia spółki Fit Invest na giełdę zależeć będzie od tempa wzrostu tego segmentu i osiąganych wyników finansowych. W naszej opinii, jest to perspektywa co najmniej 2-3 lat" - powiedział Józefacki, cytowany w komunikacie.

Obecnie segment fitness w grupie Benefit Systems obejmuje akcje i udziały w spółkach posiadających łącznie 47 klubów, w tym: Calypso Fitness ze spółkami zależnymi i stowarzyszonymi - 23 kluby, Fabryka Formy - 10 klubów, Zdrofit - 9 klubów, Fitness Academy - 5 klubów.

Benefit przeniósł akcje i udziały w podmiotach prowadzących kluby fitness do spółki zależnej Fit Invest, w której posiada 100% udziałów, w celu bardziej efektywnego zarządzania tym segmentem oraz długoterminowego wsparcia rozwoju programu MultiSport.

d2v7uab

"Konsolidacja aktywów fitness w nowej spółce jest efektem konsekwentnej realizacji naszych działań strategicznych, które mają na celu bardziej efektywne zarządzanie tym segmentem oraz długoterminowe wsparcie rozwoju programu MultiSport" - wskazał Józefacki.

Dodał, że jest to również kolejny krok w ramach porządkowania grupy kapitałowej. "Zakładamy, że prowadzone zmiany organizacyjne, z jednej strony poprawią efektywność kosztową na poziomie grupy, a z drugiej będą miały pozytywne przełożenie na naszą działalność biznesową" - dodał prezes Benefit.

"Przeniesienie aktywów nastąpiło w formie wniesienia aktywów tytułem wkładów niepieniężnych oraz w transakcjach sprzedaży. Od I kwartału 2015 roku działalność fitness w Grupie Benefit Systems będzie wydzielona i prezentowana jako dodatkowy segment operacyjny" - czytamy w komunikacie.

Benefit Systems stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty działające na rynku pozapłacowych świadczeń pracowniczych oraz rynku fitness.

(ISBnews)

d2v7uab

Podziel się opinią

Share
d2v7uab
d2v7uab