Trwa ładowanie...

Bezpłatne szkolenia i pomoc dla 240 bezrobotnych

Z bezpłatnych warsztatów, szkoleń, pomocy prawnika, psychologa czy doradcy
podatkowego będzie mogło skorzystać 240 bezrobotnych z dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach
(Śląskie). Większość pieniędzy na pomoc pochodzi z Unii Europejskiej

Bezpłatne szkolenia i pomoc dla 240 bezrobotnychŹródło: Thinkstock
df8z3t9
df8z3t9

Wartość projektu to ponad 1,5 mln zł, z czego miasto wyłoży 50 tys. zł. Będzie on realizowany od kwietnia przez Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Świętochłowicach.

"Wierzę, że projekt spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie stanowił cenne wsparcie dla bezrobotnych" - powiedział w czwartek prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Rekrutacja rozpocznie się w marcu. Uczestnicy z pomocą specjalistów będą mogli uporać się z zagadnieniami dot. m.in. prawa rodzinnego, egzekucji komorniczej, rozliczania PIT, znalezienia zawodu lub dalszej edukacji. "Wezmą też udział w kursach języków obcych, a na najbardziej zaangażowanych czekają staże w firmach i instytucjach. Ważnym elementem projektu są również zajęcia: kulinarne, krawieckie, a także seminaria z ekonomii społecznej, równości szans i rynku pracy" - powiedział dyrektor CIS Kamil Wójcik.

df8z3t9

Projekt zakłada także włączanie uczestników w działania kulturalne, np. festyny, pikniki, projekcje filmowe, rodzinne wyjścia do kina czy teatru.

Historia dzielnicy Lipiny sięga XVIII w., obecnie jest ona zdegradowana ekonomicznie, ekologicznie i społecznie.

Od połowy ubiegłego roku CIS realizuje także inny projekt unijny o wartości ok. 1 mln zł, w którym uczestniczy 75 osób, które nie mają pracy. Uczą się one fachu w trzech grupach przygotowania zawodowego: krawieckiej, remontowo-budowlanej i utrzymania terenów zielonych. (PAP)

df8z3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df8z3t9