Trwa ładowanie...
d3za16u
parp

Bezpłatne szkolenie z podatku PIT

Czy każdy przychód podlega opodatkowaniu? Jakie zmiany w prawie podatkowym są kluczowe dla tegorocznych rozliczeń? Nowe szkolenia on-line Akademii PARP pomogą w prawidłowym rozliczeniu za 2010 roku.
Share
d3za16u

Do 2 maja 2011 roku możemy składać następujące deklaracje podatkowe: PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-39. Wyjątkowo, gdyż 30 kwietnia przypada na dzień wolny od pracy. Czy jednak dodatkowe dwa dni ułatwią nam prawidłowe wypełnienie PIT-u?
- Rozliczenie podatku PIT dla wielu osób nie stanowi problemu. Jednak dla podatników, którzy w 2010 roku założyli firmę lub rozliczają się po raz pierwszy, dokonują odliczeń od podatku lub korzystają z ulg, posiłkowanie się programem do rozliczeń może być niewystarczające – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Co wtedy? Szukamy w przepisach lub pytamy w urzędzie. Jest łatwiejsza metoda. Szkolenie Akademii PARP „Podatek PIT” to fachowe informacje dotyczące prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. W tym możliwości odliczeń i skorzystania z ulg podatkowych, które przysługują nam w zeznaniu podatkowym za 2010 rok.

Szkolenie składa się z dziesięciu części. Dowiemy się z nich, jak ustalić przychody i koszty ich uzyskania z tytułu różnych umów, także tych z działalności gospodarczej. Poznamy szczegóły amortyzacji kosztów. Znajdziemy część poświęconą opodatkowaniu dochodów uzyskanych za granicą oraz dochodów uzyskanych w Polsce przez podatników zagranicznych.

d3za16u

Dla podatników, będących osobami fizycznymi, Akademia PARP przygotowała szkolenie „Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej”. Znajdziemy w nim informacje, jak rozliczyć się indywidualnie, jak z małżonkiem oraz wychowując samotnie dzieci. Jakie obowiązują zwolnienia, ulgi i odliczenia podatkowe. Poznamy zasady rozliczania dochodów z tytułu najmu lub dzierżawy.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 26 szkoleń w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wśród szkoleń finansowo-prawnych znajdują się równolegle: „Podatek VAT 2010” oraz ”Podatek VAT 2011” (zgodny ze stanem prawnym na 1 kwietnia 2011 roku).

Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Wiedza zdobyta w szkoleniach e-learningowych potwierdzana jest certyfikatem.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

d3za16u

Podziel się opinią

Share
d3za16u
d3za16u