Trwa ładowanie...
d1ez7t6

BFG udzielił 101,9 mln zł wsparcia Pekao na restrukturyzację SKOK Kopernik

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) podjął uchwałę w sprawie udzielenia Bankowi Pekao wsparcia w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Mikołaja Kopernika, w formie dotacji wysokości 101,9 mln zł, podał BFG.

Share
d1ez7t6

Fundusz podał, że dotacja w tej kwocie wynika z różnicy pomiędzy przejmowanymi zobowiązaniami z tytułu środków gwarantowanych, a przejmowanymi prawami majątkowymi SKOK im. Mikołaja Kopernika, wyliczonej na podstawie sprawozdania finansowego Kasy na dzień przejęcia.

BFG udzielił także gwarancji pokrycia strat banku wynikających z przejętych praw majątkowych przy jednoczesnym uczestnictwie Funduszu w przychodach uzyskanych przez Bank z praw majątkowych objętych gwarancją.

Na początku grudnia ub. roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach (SKOK Kopernik) przez Bank Pekao.

d1ez7t6

Komisja poinformowała wówczas, że proces przejęcia przebiegać będzie przy wsparciu finansowym udzielonym przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) na podstawie art. 20g ustawy o BFG.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach świadczy usługi w województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Aktywa tej kasy stanowią 0,2% aktywów Banku Pekao.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. jest kontrolowany przez włoską grupę UniCredit.

(ISBnews)

d1ez7t6

Podziel się opinią

Share
d1ez7t6
d1ez7t6