Trwa ładowanie...
d20bhu0

BGK i MF wkrótce zdecydują o październikowej podaży obligacji dla KFD - Grabarczyk

25.9.Warszawa (PAP) - Bank Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwo Finansów wkrótce podejmą decyzję odnośnie wielkości październikowej emisji obligacji na rzecz Krajowego Funduszu...

d20bhu0
d20bhu0

25.9.Warszawa (PAP) - Bank Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwo Finansów wkrótce podejmą decyzję odnośnie wielkości październikowej emisji obligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, zapadnie także decyzja czy będzie więcej niż jedna emisja - poinformował PAP Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury.

"Szczegóły kolejnej emisji obligacji na rzecz KFD będą w najbliższym czasie dopracowywane przez BGK i MF. Rada Ministrów udzieliła już gwarancji na cały pakiet obligacji" - powiedział PAP Grabarczyk.

"O tym czy w październiku odbędzie się więcej niż jedna emisja zdecyduje BGK w porozumieniu z resortem finansów" - dodał.

Pod koniec lipca podpisano umowę między BGK a Citi Handlowym na emisję pierwszej transzy obligacji na rzecz KFD o wartości 600 mln zł.

Limit podaży obligacji do końca tego roku wynosi 7,25 mld zł.

MF rezygnuje w IV kw. z podaży obligacji średni- i długoterminowych SPW, aby zrobić na rynku miejsce dla papierów emitowanych przez BGK. (PAP)

bg/ jtt/

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0