Trwa ładowanie...
d1m2yrb

BGK poszerzy ofertę Funduszu Mieszkań na Wynajem o budynek w Warszawie

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Kolejną inwestycją Funduszu Mieszkań na Wynajem, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), będzie budynek na 229 lokali znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Bielany, podał Fundusz. Obiekt zostanie udostępniony najemcom w I kwartale 2017 roku.

Share
d1m2yrb

"W budynku znajdą się lokale mieszkalne o powierzchni od 31,61 m2 do 76,98 m2, w tym 27 mieszkań jednopokojowych, 176 dwupokojowych oraz 26 trzypokojowych. Wszystkie będą wykończone 'pod klucz' oraz będą posiadać wyposażone w meble i sprzęt AGD kuchnie a także łazienki. [...] W budynku przewidziano również 10 lokali usługowych do wynajęcia" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja znajduje się w dzielnicy Bielany, 8 km od centrum Warszawy, na ul. Przy Agorze.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym przedsięwzięciem Banku Gospodarstwa Krajowego. To przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem, poprawienie mobilności Polaków oraz poszerzenie oferty atrakcyjnych jakościowo mieszkań do wynajęcia w największych aglomeracjach. Jest ono realizowane całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki w celu realizacji jego zamierzeń: TFI BGK, które zarządza funduszem i BGK Nieruchomości, która zarządza portfelem aktywów i inwestycjami funduszu. Aktualnie Fundusz Mieszkań na Wynajem posiada w swojej ofercie mieszkania w Poznaniu, Piasecznie i Gdańsku. Kolejne zaplanowane do oddania lokalizacje to: Kraków, Wrocław, Katowice i Warszawa.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb