Trwa ładowanie...
d33nndg
09-03-2017 11:03

BGK przyznał 22,2 mln zł kredytu na budowę czynszowych mieszkań w Rudzie Śląsk.

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) sfinansuje inwestycję TBS Dombud w Rudzie Śląskiej, poinformował bank. Preferencyjny kredyt w wysokości 22,2 mln zł w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC) zostanie przeznaczony na budowę 165 niedrogich mieszkań czynszowych, podano także.

d33nndg
d33nndg

"Mieszkania będą oddane w standardzie pod klucz, co gwarantuje możliwość szybkiego zasiedlenia zaraz po odbiorze. 99 lokali trafi do mieszkańców wskazanych przez gminę, a pozostali najemcy będą mogli zawrzeć umowę z TBS-em o partycypację w wysokości 25% wartości mieszkania. Czynsze nie przekroczą 5% wartości odtworzeniowej ogłoszonej przez wojewodę, dzisiaj jest to 14,66 zł/m2 - powiedział prezes TBS Dombud Andrzej Nowiński, cytowany w komunikacie.

W kosztach budowy partycypuje także Gmina Ruda Śląska. Mieszkania będą zlokalizowane w dwóch budynkach. Powierzchnia lokali mieszkalnych wyniesie od 46 do 73 m2, a najemcami 100 mieszkań będą rodziny z dziećmi. Inwestycja ruszyła w marcu 2016 r., a jej planowane zakończenie przewidziane jest na sierpień 2017 r. Łączny koszt inwestycji TBS Dombud to ponad 35 mln zł, z czego 22,2 mln zł to preferencyjne kredyty udzielone przez BGK na okres 30 lat, podano także.

"Bank Gospodarstwa Krajowego od lat wspiera rozwój mieszkalnictwa dla osób o umiarkowanych dochodach. Współpraca z TBS Dombud rozpoczęła się w 2003 r. Dotychczas udzieliliśmy spółce 10 kredytów na łączną kwotę 89,8 mln zł, współfinansując budowę 1020 mieszkań" - powiedział dyrektor departamentu budownictwa społecznego BGK Dariusz Stachera, także cytowany w komunikacie.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. Zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

d33nndg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nndg