Trwa ładowanie...
d3wlnf9
rosja

Białoruś chce zmniejszyć zużycie gazu

Białoruś chce zmniejszyć zużycie gazu ziemnego i planuje, że do 2020 roku spadek ten wyniesie 7 mld metrów sześć. - podała białoruska agencja informacyjna Biełta.

Share
d3wlnf9

O planowanym spadku zużycia gazu poinformował wiceminister Ministerstwa Energetyki Białorusi Michaił Michadiuk podczas XVII Białoruskiego forum energetycznego i ekologicznego, które odbywa się w Mińsku.

Michadiuk podkreślił, że Białoruś aktywnie realizuje działania związane z modernizacją całej infrastruktury energetycznej. Planuje się, że od 2011 r. do 2015 roku inwestycje w modernizację energetycznego systemu krajowego wyniosą 6 mld dolarów. Zaznaczył też, że kwota ta uwzględnia także spłatę zaciągniętych kredytów.

Wiceminister powiedział, że prognozowany spadek zużycia gazu będzie możliwy m.in. dzięki uruchomieniu elektrowni atomowej i zwiększeniu udziału energii odnawialnej. Według informacji państwowej białoruskiej telewizji ONT, elektrownia atomowa ma zostać uruchomiona w 2018 roku w Ostrowcu w obwodzie grodzieńskim. Elektrownia będzie się składała z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW.

d3wlnf9

Podziel się opinią

Share
d3wlnf9
d3wlnf9