Trwa ładowanie...
dy7oz2m
dy7oz2m

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł o 0,2 pkt m/m w czerwcu

Warszawa, 17.06.2016 (ISBnews) - Wskaźnik Dobrobytu - odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa - wzrósł o 0,2 pkt do 103,6 pkt w czerwcu br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy7oz2m

"Wskaźnik nieprzerwanie rośnie od sierpnia 2015, jednak w tym miesiącu jego przyrost był najsłabszy od początku roku. Utrzymująca się niewielka deflacja już od dłuższego czasu jest obojętna dla kształtowania się siły nabywczej gospodarstw domowych. Tempo wzrostu zatrudnienia utrzymuje się od trzech miesięcy na relatywnie wysokim, jednak nierosnącym poziomie" - czytamy w raporcie.

Biuro podkreśliło, że wolniejszy wzrost wynagrodzeń w maju może świadczyć o początku tendencji większej kontroli kosztów pracy przez przedsiębiorców, ze względu na zapowiedzi o ustaleniu płacy minimalnej (12 zł brutto/h).

"W konsekwencji ustawowego wzrostu płacy minimalnej i nacisków ze strony najniżej zarabiających, przedsiębiorcy mogą ograniczać podwyżki dla kadry o wyższych kwalifikacjach i wyższych zarobkach" - dodało biuro.

(ISBnews)

dy7oz2m

Podziel się opinią

Share

dy7oz2m

dy7oz2m