Biedronka przedłuża program 1000absolwentów. "Duże zainteresowanie"
Pierwszy etap rekrutacji na kierownicze stanowiska w sklepach sieci Biedronka w ramach programu 1000absolwentów został przedłużony przez Jeronimo Martins Polska do 21 września. Biuro prasowe spółki poinformowało nas, że nie są prawdą plotki, jakoby stało się tak z powodu małego zainteresowania kandydatów.
"Decyzja o zmianie terminu została podjęta w związku z dużym zainteresowaniem kandydatów oraz koniecznością rozpatrzenia znaczącej liczby zgłoszeń. Dodatkowo wydłużenie procesu rekrutacji to możliwość wzięcia udziału w programie dla osób, które ze względu na okres wakacyjny nie zdążyły jeszcze aplikować" – stwierdza Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska.
O akcji rekrutacyjnej skierowanej do absolwentów uczelni wyższych informowaliśmy już w pierwszej połowie lipca. Biedronka chce zatrudnić ich co najmniej 1000, a łącznie w najbliższym czasie utworzyć 5000 nowych miejsc pracy.
"Objęcie stanowiska kierownika sklepu to dla młodych ludzi olbrzymia szansa na zdobycie doświadczenia biznesowego w jednej z największych firm w Polsce oraz wykształcenie cennych umiejętności menedżerskich" – zachwala swój program 1000absolwentów Biedronka.
Dotychczas 90 procent kadry menedżerskiej w sklepach należących do Jeronimo Martins pochodziło z rekrutacji wewnętrznej, ale sieć pragnie nadal dynamicznie się rozwijać w Polsce i utrzymać dominującą pozycję na rynku. Duża akcja rekrutacyjna więc nie dziwi. Sieć kieruje swoją ofertę przede wszystkim do absolwentów uczelni z mniejszych ośrodków.
"Biedronka poszukuje absolwentów uczelni wyższych różnych kierunków, ale niekoniecznie z dużych ośrodków akademickich. Szczególnie stawia na osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, najchętniej w sprzedaży lub obsłudze klienta. Niewątpliwym atutem kandydatów będzie również umiejętność zarządzania zespołem" – stwierdza Biuro Prasowe Jeronimo Martins.
Największe szanse na zatrudnienie mają więc osoby, które już zdobyły jakieś doświadczenie w obsłudze klienta czy sprzedaży. Dla wielu obecnych absolwentów to łatwy do spełnienia warunek – studenci licznie zarabiają na studia lub dorabiają sobie w ich trakcie w sklepach lub w telemarketingu.
Jak twierdzi Jeronimo Martins, pierwsze osoby zatrudnione w ramach programu 1000absolwentów rozpoczną pracę w sklepach Biedronki na przełomie września i października.
Największy konkurent Biedronki w Polsce, Lidl nie ma programu takiego, jak 1000absolwentów. Jednak oferuje praktyki i staże absolwentom wyższych uczelni, głównie w swojej centrali koło Poznania. Wśród licznych ofert pracy można także znaleźć te na kierownicze stanowiska - wymagane przez Lidla wykształcenie, to średnie.
Niemiecka sieć sklepów dyskontowych wyróżnia się przy tym na rynku podając w ogłoszeniach stawkę, jaką zamierza płacić kierownikom sklepów - obecnie to 5900 zł brutto miesięcznie. W przypadku stanowisk szeregowych stawka już nie jest podawana, jednak wiadomo, że Lidl po dwóch latach gwarantuje obecnie 2,6 tys. zł brutto na pełen etat. Jednak większość ogłoszeń dotyczy pracy w niepełnym wymiarze etatu.