Trwa ładowanie...
Biedronka

Biedronka rozda 35 tys. voucherów. Publikuje decyzję UOKiK

UOKiK zarzuca właścicielowi sieci Biedronka stosowanie praktyk "naruszających zbiorowe interesy konsumentów". Ten zobowiązał się do zorganizowania szkolenia dla konsumentów, a pierwszych 35 tys. osób, które wezmą udział w quizie, dostanie bony na zakupy.

Share
Biedronka rozda 35 tys. voucherów. Publikuje decyzję UOKiK
Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d1fs4ug

Publikację decyzji prezesa UOKiK na stronie Biedronki dostrzegł portal dlahandlu.pl. Jak czytamy w piśmie, firma miała dopuścić się nieprawidłowości m.in. przez "informowanie konsumentów przez pracowników sklepów sieci Biedronka,iż w przypadku zgłoszenia wady towaru z tytułu rękojmi za wady możliwa jest jego naprawa, wymiana lub dokonanie zwrotu gotówki, co może wprowadzać konsumentów w błąd w zakresie wszystkich uprawnień przysługujących konsumentom z tytułu rękojmi za wady".

Wśród innych zarzutów czytamy również o "uniemożliwieniu zgłoszenia przez konsumentów wady towaru na artykuły non-food niebędące w stałym asortymencie sieci sklepów Biedronka w formie pisemnej na przygotowanym przez konsumentów arkuszu papieru poprzez narzucanie konieczności stworzenia – w obecności konsumenta składającego zgłoszenie - protokołu reklamacyjnego w formie elektronicznej przez pracowników sklepów sieci Biedronka, co może stanowić nieuczciwą praktykę rynkową".

Zobacz też: Walka z nieuczciwymi firmami trwa. Wcisną ci wszystko

W ramach zadośćuczynienia sieć przeprowadzi szkolenia dla konsumentów, które dostępne będzie na stronie internetowej Biedronki. Szkolenie składać się będzie z dwóch części. Pierwsza będzie się składać z materiałów edukacyjno-informacyjnych dotyczących polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich. Druga to interaktywny quiz składającego się z 10-12 pytań o tematyce związanej z polubownym rozwiązywaniem sporów z konsumentami.

"Pierwsze 35 tys. osób, które ukończy quiz, tj. udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, niezależnie od wyniku, otrzyma od Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie voucher rabatowy o wartości 10 zł do wykorzystania w sklepach sieci „Biedronka” - czytamy w piśmie.

Biedronka.pl
Źródło: Biedronka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fs4ug

Podziel się opinią

Share
d1fs4ug
d1fs4ug