Trwa ładowanie...
d4e3kv6

Biedronka. "Solidarność" zarzuca sieci sklepów złą politykę kadrową

Zbyt mała liczba pracowników obarczona zbyt dużą liczbą obowiązków – to są główne zarzuty szefa NSZZ "Solidarność" w sieci Biedronka Piotr Adamczak. Tłumaczy też powody wejścia związku w spór zbiorowy z Biedronką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz więcej podmiotów przyłącza się do krytyki Biedronki. Teraz gorzkie słowa padły ze strony "Solidarności".
Coraz więcej podmiotów przyłącza się do krytyki Biedronki. Teraz gorzkie słowa padły ze strony "Solidarności". (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d4e3kv6

Adamczak rozmawiał z "Dziennikiem Gazetą Prawną" i podkreślił, że Solidarność od niemal trzech lat ostrzegała zarząd Biedronki o niedoborach kadrowych w sklepach.

W jego ocenie "przekłada się to na zbyt duże obciążenie pracą", przez co pracownicy nie mogą wykonać wszystkich obowiązków, jakie nakłada na nich firma, bo po prostu nie są w stanie. Dlatego też latem zeszłego roku "Solidarność" zdecydowała się na spór zbiorowy z siecią.

W rozmowie poruszony został również wątek wszczętego przez UOKiK postępowania dotyczącego nieprawidłowości cen w sklepach sieci. Zdaniem kontrolerów, poszczególne ceny produktów różnią się na wystawie i przy kasie (grozi sieci za to kara do 10 proc. obrotów). Jeronimo Martins Polska tłumaczył to "błędami ludzkimi", których nie da się uniknąć przy skali działalności sieci.

d4e3kv6

Zobacz także: Dyrektor Opery Narodowej: instytucje kultury są jak tokarka i ciągnik

To właśnie owe "błędy ludzkie" wywołały oburzenie związkowca. Adamczak ocenił, że sieć próbuje zrzucić odpowiedzialność na pracowników za całą sytuację.

UOKiK wszczął również postępowanie wobec Biedronki, które dotyczy nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Kontrolerzy wysnuli takie przypuszczenie po skontrolowaniu dokumentów sieci. Za to grozi jej kara do 3 proc. wysokości jej obrotów, czyli do 1,5 mld złotych.

Sprawdź: Redaktorka WP Finanse przeskanowała 100 produktów w sklepie Biedronka. Wyzwanie i wielkie zaskoczenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e3kv6

Podziel się opinią

Share

d4e3kv6

d4e3kv6