Trwa ładowanie...
d1sg64q

Biedronka z dostawą do domu. Systemy Glovo przeciążone

W piątek uruchomiana została możliwość zakupów w Biedronce przez internet z dostawą do domu. To efekt współpracy sieci dyskontów z aplikacją Glovo. Zainteresowanie okazało się tak duże, że systemy aplikacji nie wytrzymały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taki komunikat mogą zobaczyć użytkownicy Glovo, którzy chcieli zrobić zakupy w warszawskich Biedronkach.
Taki komunikat mogą zobaczyć użytkownicy Glovo, którzy chcieli zrobić zakupy w warszawskich Biedronkach. (Biedronka/Glovo, Fot: Biedronka/Glovo)
d1sg64q

Zakupy w Biedronce bez wychodzenia z domu i dowóz pod drzwi do godziny. Sieć dyskontów uruchomiła nową funkcjonalność dzięki współpracy z aplikacją Glovo. Udostępniono ją w piątek o godzinie 10. Niestety, zakupy udało się zrobić nielicznym bowiem w parę minut zainteresowanie było już tak duże, że systemy nie wytrzymały.

Problem dotyczy jednak jedynie kanału dedykowanego Biedronce, zamówienia od innych dostawców były możliwe do zrealizowania. Jak sprawdziliśmy, sytuacja jest różna w zależności od lokalizacji zamawiającego.

Usługa jest dostępna tylko w największych polskich miastach. Skorzystać z niej można w: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Zamówienia realizowane są w ponad 100 sklepach Biedronki.

d1sg64q

Poprosiliśmy o komentarz firmy dotyczący problemów technicznych związanych z obsługą Biedronki. - Obecnie zainteresowanie składaniem zamówień na zakupy z Biedronki jest bardzo duże, co nas niezmiernie cieszy - czytamy w stanowisku, przekazanym naszej redakcji.

- Pragniemy jednak poinformować, że w przypadku, gdy liczba zamówień zdecydowanie przewyższa liczbę dostępnych kurierów w okolicy, opcja zamówień z supermarketów lub opcja korzystania z usług aplikacji jest chwilowo wyłączana. Po pewnym czasie usługi są ponownie dostępne. Wobec tego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz sprawdzenie możliwości aplikacji po pewnym czasie. Zależy nam na tym, by każdy z klientów mógł zrobić zakupy przed Świętami Wielkanocnymi bezpiecznie, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby to umożliwić - napisano.

Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Z Glovo przed kilkoma dniami współpracę nawiązała także sieć Carrefour. Dostawca obsłuży jej sklepy spod szyldu Express. Tutaj również padła deklaracja, że zamówione zakupy otrzymamy w mniej niż godzinę. Dla nowych użytkowników aplikacji dostawa będzie darmowa. Pozostali zapłacą 6,99 zł. Zakupy nie mogą przekroczyć 9 kg. Z usługi skorzystają mieszkańcy: Warszawy, Gdańska, Gdyni, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Katowic.

d1sg64q

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1sg64q

Podziel się opinią

Share
d1sg64q
d1sg64q