Trwa ładowanie...

Bitcoiny warte więcej niż McDonald’s. Kryptowaluta przełamała kolejne bariery

Po raz pierwszy bitcoin cenę 8 tys. dol. przełamał w niedzielę o 20:00 czasu amerykańskiego UTC, czyli wtedy, gdy większość Polaków przekręcała się na drugi bok podczas snu. W poniedziałek kurs przebił nawet 8,1 tys. dol.
Share
Ronald McDonald nie może wyjść ze zdumienia, że po tylu latach pracy jego firma warta jest tyle co kryptowaluta stworzona "z powietrza"
Ronald McDonald nie może wyjść ze zdumienia, że po tylu latach pracy jego firma warta jest tyle co kryptowaluta stworzona "z powietrza"Źródło: Pixabay.com, Fot: Pixabay
d1i4epa

Tak oto cena kryptowaluty, wyliczana przez serwis coindesk jako średnią z różnych platform obrotu, dochodzi do poziomu, który przewidział analityk banku Goldman Sachs dwa tygodnie temu, w czasie gdy kurs wynosił 7,6 tys. dol.

Według niego kurs miał dojść do 8 tys. dol. i podał to w nocie do klientów. Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia samospełniająca się prognoza na tym czysto spekulacyjnym rynku.

Polskie gwiazdy wykorzystano do promocji podejrzanych inwestycji

Niepokojące z punktu widzenia spekulantów może być to, że takie wzrostowe prognozy nie gnają już w górę o tysiące dolarów, ale o "marne" 400 dol. To oczywiście dużo, ale dość blisko aktualnej ceny.

d1i4epa

Z ceną 8 tys. dol. bitcoin mierzył się zresztą jeszcze w piątek, ale wtedy nie udało się jej przebić. Długo czekać nie trzeba było.

Wzrosty wiążą się m.in. z nadzieją, że po wprowadzeniu w grudniu do obrotu na renomowanej giełdzie towarowej w Chicago CME kontraktów terminowych na indeks kryptowalut, rynkiem zainteresują się wielcy inwestorzy.

Wartość wszystkich wyprodukowanych bitcoinów doszła już do nieprawdopodobnej kwoty 137 mld dol. To więcej niż wynosiła kapitalizacja McDonalda w piątek (135 mld dol.). W Europie tylko trzy spółki giełdowe warte są więcej, w tym holenderski Unilever i belgijski producent piwa Anheuser Busch.

d1i4epa

Podziel się opinią

Share
d1i4epa
d1i4epa