Trwa ładowanie...

Biurko może zwiększać wydajność pracownika

40 pracowników jednej z firm finansowych w St. Paul w Minnesocie przez rok brało udział w eksperymencie, który miał określić jak praca przy biurku z bieżnią wpływa na ich wydajność.

Biurko może zwiększać wydajność pracownikaŹródło: © Serg Nvns - Fotolia.com
d3rhx83
d3rhx83

Na początku badani osiągali gorsze wyniki, ponieważ musieli opanować umiejętność posługiwania się myszką i klawiaturą podczas spaceru z prędkością dwóch mil na godzinę. Jednak już po 4-6 miesiącach można było zaobserwować wzrost wszystkich jakościowych i ilościowych wskaźników wydajności pracy, a także poprawę relacji z współpracownikami.

Przez cały czas trwania projektu przełożeni co tydzień wypełniali ankiety, w których oceniali wydajność pracowników w salki od 1 do 10. Jak się okazało, po roku oceny spacerujących pracowników były średnio o 1 punkt wyższe niż przed rozpoczęciem eksperymentu.

Jak mówi Avner Ben-Ner, profesor University of Minnesota i autor badania, ruch zwiększa przepływ krwi do mózgu i poprawia zdolność, dlatego biurko z bieżnią doskonale sprawdza przy rozwiązywaniu problemów, a także w przypadku telekonferencji. Dwa inne badania pokazują jednak, że praca w ruchu nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które wykonują głównie zadania wymagające pisania i klikania myszką.

Na podstawie: wsj.com

d3rhx83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhx83