Trwa ładowanie...
d1zyqjj

Biurowce, które powstaną obok Spodka będą nosiły nazwę KTW

KTW - taką nazwę będą miały biurowce, które wkrótce powstaną obok katowickiego Spodka - podała realizujące inwestycję firma TDJ Estate. Nazwie, która jest skrótem oznaczającym Katowice, towarzyszy element graficzny symbolizujący koniec pewnego etapu oraz nowy początek.

Share
d1zyqjj

Projekt architektoniczny dwóch wież, które powstaną w miejsce wyburzonego budynku Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, zostanie zaprezentowany 19 maja podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Od czwartku natomiast znana jest nazwa biurowców. To .KTW - poprzedzony kropką skrót stosowany bardzo często w komunikacji kolejowej i lotniczej. Logo uzupełniają równoległe linie przedstawiające bryły powstających biurowców. Element graficzny ma oznaczać zakończenie pewnego etapu i jednocześnie nowy początek dla przestrzeni po siedzibie DOKP, na której biurowce powstaną - podają przedstawiciele TDJ Estate.

Działka, na której wkrótce powstaną wysokościowce jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury - tuż obok Spodka i wybudowanych niedawno gmachów Międzynarodowego Centrum Kongresowego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Inwestor deklaruje, że zobowiązuje go to do realizacji projektu, który będzie czymś więcej, niż tylko funkcjonalną przestrzenią biurową.

d1zyqjj

"Świadomość rangi tego miejsca jest tym większa, że prawie wszystkie osoby zaangażowane w inwestycję są mocno związane z Górnym Śląskiem. Dlatego bez trudu przyszło nam zrezygnować z popularnego w branży słownictwa angielskiego i mocno związać się z miastem, w sercu którego powstanie obiekt" - powiedział prezes TDJ Estate Maciej Wójcik.

Logo biurowców .KTW nawiązuje do brył wysokościowców widzianych z perspektywy ul. Chorzowskiej. W sierpniu 2015 r. stworzyła je Joanna Sowula, współpracująca z odpowiadającym za projekt architektoniczny zespołem pracowni Medusa Group. W grudniu 2015 r. okazało się, że w przygotowanym logotypie, podobnie jak w znaku promującym Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO, wykorzystano motyw równolegle ułożonych linii.

W grafice należącej do instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów linie symbolizują budynek NOSPR-u i klawisze fortepianu, natomiast w przypadku .KTW stanowią bezpośrednie odniesienie do detalu architektonicznego fasady.

"W związku z tym, że logo Miasta Muzyki zostało zaprezentowane jako pierwsze, zastanawialiśmy się nad modyfikacją naszego znaku. Jednak po dłuższej analizie uznaliśmy, że pewne analogie są zgodne z naszą wizją jak najściślejszego wpisania inwestycji w dzisiejsze Katowice. Dodatkowo po prezentacji wizualizacji stanie się oczywiste, dlaczego logo biurowców wygląda właśnie tak" - wskazał Wójkcik.

d1zyqjj

Prezentacja szczegółów projektu architektonicznego kompleksu biurowego .KTW obędzie się 19 maja w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Większość działań promocyjnych .KTW ma być równocześnie reklamą całej metropolii.

Od czwartku ruszają profile biurowców .KTW w mediach społecznościowych. W materiałach reklamowych lokalizacja inwestycji definiowana będzie jako "Katowice i 2-milionowa metropolia". Na użytek mediów społecznościowych, kierowanych do najemców, branży nieruchomościowej i liderów opinii w Warszawie, stworzony zostanie hasztag #OdkryjKTW.

Inwestycja będzie składała się z dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, co ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom. Terminu zakończenia budowy inwestor na razie nie podaje.

Kompleks powstanie na działce o powierzchni 0,7 ha, na której stał biurowiec DOKP. Budowla miała 18 kondygnacji i ponad 17 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Latem 2013 r. firma TDJ Estate kupiła go od PKP za 29 mln zł. W grudniu 2015 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę wysokościowców w miejsce wyburzonego budynku.

d1zyqjj

Podziel się opinią

Share
d1zyqjj
d1zyqjj