Trwa ładowanie...
d3kvh0f

Bogusław Kowalski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu PKP

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Bogusław Kowalski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Grupy PKP w związku z oskarżeniami o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa, poinformował Kowalski.

Share
d3kvh0f

"Odnosząc się do nieuczciwych spekulacji na forum publicznym, pragnę poinformować, że moje oświadczenie lustracyjne składałem wielokrotnie jako poseł, wicemarszałek Sejmu i sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu. Sam wystąpiłem do Instytutu Pamięci Narodowej o potwierdzenie zgodności mojego oświadczenia ze stanem faktycznym. W 2008 roku Instytut Pamięci Narodowej potwierdził brak podstaw do kwestionowania prawdziwości mojego oświadczenia. Jestem tę wiedzę winien wszystkim, którzy mi zaufali i zaufają w przyszłości" - napisał Kowalski w oświadczeniu.

"Jestem człowiekiem uczciwym i dialogu. Czy takimi samymi są ci, którzy bezpodstawnie oskarżają i powtarzają nieprawdziwe sądy? Wpisanie do rejestrów komunistycznej Służby Bezpieczeństwa nie oznacza współpracy z tą służbą. Informuję, że wobec wszystkich, którzy naruszają moje dobre imię i pomawiają mnie będę wyciągać konsekwencje prawne" - czytamy dalej.

"Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego stanowiska. Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, a nie oskarżany" - podkreślił Kowalski.

W piątek walne zgromadzenie PKP powołało Bogusława Kowalskiego na prezesa zarządu PKP. Członkami zarządu spółki zostali Jarosław Kołodziejczyk i Mirosław Pawłowski.

Jedynym akcjonariuszem spółki PKP S.A. jest Skarb Państwa, reprezentowany przez ministra właściwego ds. transportu. Oznacza to, iż jest on jednocześnie walnym zgromadzeniem spółki.

(ISBnews)

d3kvh0f

Podziel się opinią

Share
d3kvh0f
d3kvh0f