Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 1000+. Kiedy będzie można ubiegać się o dodatek?

Bon turystyczny 1000+ to zapowiedziany przez resort rozwoju dodatek, który może trafić na konta nawet 7 mln Polaków, a jego szacowany koszt to blisko 7 mld złotych. Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące programu.

Bon turystyczny 1000+. Kiedy będzie można ubiegać się o dodatek?Źródło: Istock
d17jciy

Bon turystyczny 1000+. Co wiadomo na temat projektu?

Bon turystyczny 1000+ ma mieć charakter karty pre-paidowej w wysokości 1000 zł, którą będzie można wykorzystać tylko i wyłącznie na wakacje spędzone w Polsce. Choć bony turystyczne trafią do pracowników, to mają być pomocą dla branży turystycznej, która mocno ucierpiała przez kryzys wywołany trwającą pandemią koronawirusa.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Sam bon turystyczny przeznaczony dla wszystkich pracujących na umowę o pracę do wysokości zarobków średniej krajowej, czyli do około 5200 złotych brutto - poinformował wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

d17jciy

Bon turystyczny 1000+. Dodatek dostępny już w najbliższe wakacje?

Jadwiga Emilewicz i wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w programach money.pl podkreślili wspólnie, że celem rządu jest, by bon turystyczny wystartował już w najbliższe wakacje. Tak szybka realizacja projektu ma pomóc Polakom w planowaniu sezonu urlopowego.

Według szacunków rządu bon turystyczny 1000+ obejmie blisko 7 mln Polaków, a jego koszt wynieść może nawet 7 mld złotych. Rolę tzw. operatora karty pełnić będzie Polska Organizacja Turystyki. Szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła przy okazji, że bon turystyczny będzie miał charakter wieloletni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17jciy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17jciy