Trwa ładowanie...
d48pza7

Book building w ofercie Prime Car Management może zakończyć się w okolicach 43-45 zł - źródło

02.04. Warszawa (PAP) - Przy budowie księgi popytu na akcje Prime Car Management jest duża nadsubskrypcja w okolicach 43-45 zł za akcję i na tych poziomach book building może się...

d48pza7
d48pza7

02.04. Warszawa (PAP) - Przy budowie księgi popytu na akcje Prime Car Management jest duża nadsubskrypcja w okolicach 43-45 zł za akcję i na tych poziomach book building może się zakończyć - poinformowało PAP źródło rynkowe.

"Jest duża nadsubskrypcja przy poziomach 43-45 zł i ostateczna cena akcji w ofercie może zawierać się w tym przedziale" - powiedział PAP rozmówca chcący zachować anonimowość.

Cena maksymalna akcji Prime Car Management w ofercie publicznej została ustalona na 53 zł. Środa jest ostatnim dniem budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Instytucje będą mogły zapisywać się na papiery spółki od 3 kwietnia.

W ramach oferty, główny akcjonariusz oferuje do 4.763.536 akcji spółki. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Prime Car Management i jednocześnie sprzedającym akcje w ofercie publicznej jest Fleet Holdings, kontrolowany w 59,84 proc. przez fundusz Abris CEE Mid-Market Fund.

Podstawowa działalność Prime Car Managemt polega na leasingu samochodów i świadczeniu usług zarządzania flotą pojazdów (CFM - car fleet management). Udział grupy w rynku usług CFM w Polsce na koniec 2013 roku wyniósł 13,5 proc.

Espirito Santo Investment Bank, Jefferies International Limited i Dom Maklerski mBanku pełnią funkcję menedżerów oferty. Oferującym jest Espirito Santo. (PAP)

pr/ kuc/ asa/

d48pza7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48pza7