Trwa ładowanie...
d140bn6

Boryszew chce w większym stopniu zintegrować grupę kapitałową

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Boryszew chce przyspieszyć proces integracji grupy kapitałowej i dokonać optymalizacji jej struktury. Zamierza inwestować w najbardziej perspektywiczne spółki i weźmie pod uwagę dezinwestycje w przypadku części podmiotów lub produktów, poinformował prezes Jarosław Michniuk.

Share
d140bn6

"Moim pierwszym priorytetem na ostatni kwartał 2016 r. są ludzie. Chciałbym zidentyfikować w tym czasie najważniejszą kadrę kierowniczą, zidentyfikować te osoby i odpowiednio je zachęcić. Pracujemy nad systemem motywacyjnym, który chcielibyśmy zdefiniować do końca roku" - powiedział Michniuk podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że nie chodzi o program opcji, a o system wynagradzania powiązany z wynikami grupy.

"Po drugie, chciałbym, żebyśmy przyspieszyli proces integracji całej grupy. Brakuje nam elementów wspólnych, jak np. wspólne systemy motywacyjne, zrozumienie roli poszczególnych spółek w grupie. Konsekwencją większej integracji będzie też to, że zarząd w jeszcze większym stopniu ma być decyzyjny" - dodał.

d140bn6

Jego zdaniem, w ramach optymalizacji struktury powinno pojawić się sporo synergii i będzie to jednym ze źródeł poprawy wyniku w kolejnych kwartałach.

Prezes wskazał, że w ramach porządkowania struktury grupy zarząd będzie się zastanawiał nad zasadnością udziału kapitałowego w poszczególnych podmiotach, jak np. Alchemia. Podkreślił jednak, że jest za wcześnie na deklaracje w tej sprawie.

"Jedno z pierwszych zadań, jakie wykonaliśmy przy przeglądzie to podział biznesów na te, które chcemy utrzymać, te, w które chcemy inwestować i te, w których trzeba rozważyć zmiany czy dezinwestycje. To się odnosi też do segmentu chemii, nie tylko do podmiotów ale też do produktów które są tam tworzone" - powiedział też Michniuk.

Podkreślił, że Boryszew planuje w przyszłości inwestować przede wszystkim w te podmioty, które dają perspektywę generowania zysków w przyszłości. Dodał jednak, ze jeśli pojawią się dobre propozycje ze strony kupujących, sprzedaż każdego podmiotu może być rozważana.

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 000 pracowników. Grupa specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych.

(ISBnews)

d140bn6

Podziel się opinią

Share
d140bn6
d140bn6