Trwa ładowanie...
d1vbn32
18-11-2015 12:39

Boryszew może sprzedać WM Dziedzice jeśli cena będzie atrakcyjna

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Boryszew rozważy sprzedaż Walcowni Metali Dziedzice, o ile nabywca zapłaci za nią atrakcyjną cenę, poinformował prezes Piotr Szeliga.

d1vbn32
d1vbn32

Niewiążąca oferta nabycia WM Dziedzice przez Karo BHZ wpłynęła do Hutmenu - spółki zależnej Boryszewa. Wcześniej Karo BHZ złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad walcownią.

"Przystąpimy do transakcji, jeśli cena będzie przyzwoita. Główny przedział widełek w zaproszeniu do negocjacji jest na tyle atrakcyjny, żeby te rozmowy podjąć" - powiedział Szeliga podczas konferencji prasowej.

Dodał, że potencjalna transakcja byłaby podobna do realizowanej sprzedaży oddziału NPA Skawina na rzecz PG Energy. Powinna ona zostać zamknięta do końca grudnia br.

"Głównym elementem czyniącym tę transakcję atrakcyjną jest bardzo wyśrubowana cena" - powiedział prezes, odnosząc się do sprzedaży Skawiny.

d1vbn32

Kupujący zobowiązał się zapłacić za oddział 150 mln zł, jednak uwzględniając dług wartość transakcji wynosi ok. 220 mln zł.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d1vbn32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vbn32