Trwa ładowanie...
d11a6k1
09-03-2017 11:11

BOŚ Bank ruszył z pożyczkami dla Pomorza Zach. w ramach programu za 130 mln zł

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) ruszył z preferencyjnymi pożyczkami na projekty miejskie realizowane na terenie Pomorza Zachodniego, zgodnie z zapowiedziami ze stycznia br., kiedy podpisał w sprawie tego programu umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), podał BOŚ.

d11a6k1
d11a6k1

"Bank Ochrony Środowiska ruszył z preferencyjnymi pożyczkami na projekty miejskie realizowane na terenie Pomorza Zachodniego. To efekt podpisanej na początku br. umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącym rolę Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE. Pożyczki są korzystnie oprocentowane i udzielane na okres nawet 17 lat. Co ważne, zainteresowany pozyskaniem finansowania przedsiębiorca, nie ponosi żadnych opłat związanych z udzieleniem pożyczki i może skorzystać z 2-letniej karencji w jej spłacie. Pożyczki oferowane są w ramach programu JEREMIE" - czytamy w komunikacie.

Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z preferencyjnie oprocentowanego instrumentu finansowego na realizację projektów miejskich m.in. z zakresu rewitalizacji zdegradowanych obszarów poprzemysłowych, a preferencyjne warunki finansowania mają zachęcić inwestorów do podjęcia wieloletnich i często skomplikowanych inwestycji.

"Wspierane w ramach programu JEREMIE przedsięwzięcia mają prowadzić do nadania zdegradowanym obszarom nowych funkcji: edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych, kulturalnych, gospodarczych, a także do kreowania przestrzeni dla ośrodków kultury wraz z elementami komercyjnymi. Finansowaniem JEREMIE mogą być również objęte projekty mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, które przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, rozwoju sektora MŚP" - wskazała też instytucja.

Pod koniec stycznia br. BGK podpisał umowę z BOŚ i Szczecińskim Funduszem Pożyczkowym (SFP) w sprawie preferencyjnych pożyczek na inwestycyjne projekty miejskie w województwie zachodniopomorskim na łączną kwotę niemal 130 mln zł, udzielanych w ramach inicjatywy JEREMIE. Jak wówczas zapowiadano, BOŚ i Szczeciński Fundusz Pożyczkowy miały zacząć przyjmować od przedsiębiorców wnioski pożyczkowe pod koniec I kwartału 2017 r.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d11a6k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11a6k1