Trwa ładowanie...

Brexit. Wielka Brytania złagodzi prawo migracyjne dla zagranicznych studentów

Zagraniczni studenci będą mogli pracować w Wielkiej Brytanii przez dwa lata po ukończeniu studiów. Boris Johnson zapowiedział złagodzenie prawa imigracyjnego dla młodych absolwentów.
Share
Brytyjscy posłowie przegłosowali poparcie dla ustawy mającej na celu zablokowanie twardego brexitu, ale premier Johnson wciąż nie wyklucza tego wariantu
Brytyjscy posłowie przegłosowali poparcie dla ustawy mającej na celu zablokowanie twardego brexitu, ale premier Johnson wciąż nie wyklucza tego wariantuŹródło: Shutterstock.com, Fot: bibiphoto
d2ad4u2

Zmiana obejmie studentów ze wszystkich państw Unii Europejskiej, którzy chcieliby po studiach jeszcze przez jakiś czas pracować na Wyspach. Z kolei obywatele UE, którzy już przebywają w Wielkiej Brytanii i posiadają status osiedlonego, będą traktowani jak Brytyjczycy kończący studia – informuje RMF FM.

Dotychczasowe prawo zobowiązywało obcokrajowców spoza Wspólnoty do opuszczenia kraju w cztery miesiące po uzyskaniu dyplomu.

d2ad4u2

Komentatorzy wskazują, że zmiana prawa ma na celu złagodzenie negatywnych skutków brexitu, które znacznie ograniczyły liczbę zagranicznych studentów na brytyjskich uczelniach, a przecież pieniądze z ich czesnego odczuwalnie zasilają budżety szkół wyższych.

Obejrzyj: Brexit. Ekspert: Potrzeba ulg zachęcających do powrotu do Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ad4u2

Podziel się opinią

Share
d2ad4u2
d2ad4u2