Trwa ładowanie...
d2vlmxm

Brytyjski rząd zainwestuje w banki 37 mld funtów

Brytyjski rząd zainwestuje 37 mld funtów (37 mlod euro) w banki Royal Bank of Scotland, HBOS i Lloyds TSB w ramach planu pomocy dla sektora bankowego ogłoszonego tydzień temu - podał w komunikacie rząd brytyjski.
Share
d2vlmxm

W komunikacie Ministerstwo Skarbu wyjaśnia, że celem tej rekapitalizacji banków jest podtrzymanie stabilności na rynkach finansowych oraz ochrona oszczędności osób fizycznych, firm i kredytodawców, a także ochrona interesów podatników.

Royal Bank of Scotland (RBS) w komunikacie podał, że w jego przypadku chodzi o podniesienie kapitałów o 20 mld funtów (25 mld euro). Z tej kwoty 5 mld funtów będzie bezpośrednio przeznaczone na przejęcie przez rząd uprzywilejowanych akcji banku, a resztę rząd zobowiązał się przeznaczyć na dokapitalizowanie banku, w razie gdyby emisje akcji nie znalazły innych nabywców.

Banki Lloyds TSB i HBOS ogłosiły rewizję ich planu fuzji, która zostanie poprzedzona podniesieniem kapitałów na kwotę 17 mld funtów (21,4 mld euro) łącznie przez dwa banki z pomocą rządu. W sumie po fuzji rząd brytyjski będzie miał maksymalnie 43,5 proc. akcji nowego banku - podały dwie grupy w komunikacie.

Inny z wielkich banków brytyjskich, Barclays, ogłosił w poniedziałek, że podniesie kapitał o 6,5 mld funtów (8,2 mld euro) w kilku etapach, bez pomocy rządu brytyjskiego

d2vlmxm

Podziel się opinią

Share
d2vlmxm
d2vlmxm