Trwa ładowanie...
d3nuv61

Budimex liczy na pozytywną decyzję sądu ws. PNI w ciągu miesiąca (aktl.)

24.08. Warszawa (PAP) - Budimex spodziewa się w ciągu miesiąca decyzji sądu w sprawie wniosku PNI o upadłość układową i liczy, że będzie ona pozytywna. Propozycje układowe...

Share
d3nuv61

24.08. Warszawa (PAP) - Budimex spodziewa się w ciągu miesiąca decyzji sądu w sprawie wniosku PNI o upadłość układową i liczy, że będzie ona pozytywna. Propozycje układowe zakładają niewielką redukcję zobowiązań, ale głównie renegocjacje realizowanych kontraktów. Wśród wierzycieli nie ma banków - powiedział na konferencji prasowej prezes Dariusz Blocher.

"W ciągu miesiąca spodziewamy się decyzji sądu w sprawie PNI i liczymy na pozytywną decyzję. Propozycje układowe zakładają niewielkie redukcje zobowiązań, ale głównie renegocjacje realizowanych kontraktów. Spółka realizuje sześć dużych kontraktów z tego dwa na dużej stracie. Chcemy, aby PNI kontynuowało realizację czterech kontraktów" - powiedział Blocher.

Dodał, że wśród wierzycieli PNI nie ma banków, zostały one w całości spłacone.

"Z punktu widzenia gotówkowego Budimex zaangażował w PNI 325 mln zł (225 mln zł cena zakupu i 100 mln zł dokapitalizowanie) i dokonując odpisów założyliśmy, że te pieniądze są stracone" - poinformował.

Powiedział, że w sierpniu podjęta została decyzja o zaprzestaniu dalszego finansowania PNI, "aby nie iść w dalsze straty gotówkowe". (PAP)

gsu/ bas/ morb/ osz/

d3nuv61

Podziel się opinią

Share
d3nuv61
d3nuv61