Trwa ładowanie...
d1m2yrb

Budimex ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Elektromontażem-Poznań

07.12. Warszawa (PAP) - Budimex otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Elektromontaż-Poznań - poinformował urząd na stronie...

Share
d1m2yrb

07.12. Warszawa (PAP) - Budimex otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Elektromontaż-Poznań - poinformował urząd na stronie internetowej.

Budimex, który ma obecnie 30,78 proc. akcji Elektromontażu-Poznań, we wrześniu podpisał umowę z Bankiem Handlowym na zakup 19,88 proc. akcji spółki. Złożył wówczas również do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką.

Spółka zapowiedziała również, że nie weźmie udziału w aukcji organizowanej przez Skarb Państwa na pozostałe 41,65 proc. akcji Elektromontażu.

d1m2yrb

W październikowej rozmowie z PAP prezes Budimeksu Dariusz Blocher poinformował, że inwestycję w Elektromontaż-Poznań traktuje jako inwestycję finansową i planuje zbycie udziałów w tej spółce za około rok.

Elektromontaż-Poznań zajmuje się m.in. obróbką metali, produkcją elektrycznych silników, prądnic i transformatorów, aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej oraz wykonywaniem instalacji elektrycznych. (PAP)

kam/ pel/

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb