Trwa ładowanie...
durch64

Budopol podpisał przedwstępną umowę zakupu spółki Zebud

17.09. Warszawa (PAP) - Budopol Wrocław podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w specjalizującej się w budownictwie drogowym firmie Zebud. Inwestycja ta łącznie z...

Share
durch64

17.09. Warszawa (PAP) - Budopol Wrocław podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w specjalizującej się w budownictwie drogowym firmie Zebud. Inwestycja ta łącznie z dokapitalizowaniem i zakupem nowego sprzętu będzie kosztowała Budopol w ciągu kilku lat ok. 5-8 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Spółka podała, że umowa docelowa powinna zostać zawarta najpóźniej w połowie listopada.

"Ta firma doskonale pasuje do nas, gdyż rozszerza asortyment świadczonych przez nas usług. Może na przykład, wszędzie tam gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie, wykonywać wszelkie prace związane z budową dróg osiedlowych na realizowanych przez nas inwestycjach. Po przejęciu dokapitalizujemy spółkę, wyposażymy w sprzęt i zatrudnimy więcej osób. Naszą ambicją jest, by rozwijała się w bardzo szybkim tempie" - poinformował cytowany w komunikacie Mirosław Motyka, prezes Budopolu.

Budopol poinformował, że Zebud jest spółką rentowną, a jej roczne przychody wynoszą kilka milionów złotych. Spółka zostanie wniesiona aportem do nowo powołanej spółki Budopol-Zebud Sp. z o.o., którą przejmie Budopol Wrocław.

Prezes poinformował, że po przejęciu Zebudu Budopol będzie chciał przejąć firmę z sektora instalacyjno-sanitarnego, jednak na razie nie prowadzi rozmów w tej sprawie.

"Myślę, że przyjdzie na to czas, gdy zakończymy integrację z Zebudem i formalne kwestie związane z wcieleniem tej firmy do naszej grupy kapitałowej" - powiedział Motyka. (PAP)

seb/ asa/

durch64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
durch64