Trwa ładowanie...
d1c69ez

Bumech ma 4,6 mln euro kredytu z BGK na wydobywanie boksytu w Czarnogórze

Warszawa, 29.08.2016 (ISBnews) - Bumech podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę kredytu terminowego o wartości 4,6 mln euro przeznaczonego na rozpoczęcie działalności wydobycia boksytu w Czarnogórze, podała spółka.

Share
d1c69ez

Kredyt wypłacany będzie w dwóch transzach: 2,36 mln euro i 2,24 mln euro. Finansowanie może wynosić maksymalnie 80% poniesionych nakładów, których wartość ustalono na 5,76 mln euro. Wykorzystanie kredytu upływa z końcem 2016 roku.

"Miło mi poinformować, iż osiągnęliśmy kolejny krok milowy w ramach naszej najważniejszej zagranicznej inwestycji. Pozyskane finansowanie w Banku Gospodarstwa Krajowego stanowi ważny etap, który istotnie zbliża nas do rozpoczęcia wydobycia w kopalni boksytu w Czarnogórze" - powiedział prezes Marcin Sutkowski, cytowany w komunikacie.

"Wierzymy, że udzielony kredyt pozwoli Grupie Bumech na dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych oraz pozwoli na dywersyfikację działalności Grupy, co jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę sytuację branży okołogórniczej w Polsce" - dodał Arkadiusz Zabłoński, zastępca dyrektora Departamentu Finansowania Strukturalnego BGK.

W kwietniu 2016 r., Bumech w konsorcjum ze spółką Grottech podpisał z firmą Uniprom Metali (właścicielem złóż) umowę na świadczenie usług wydobywczych w kopalni rudy boksytu w miejscowości Niksić w Czarnogórze. Umowa została zawarta na 29 lat, lecz nie może być zakończona przed wyeksploatowaniem całości złóż (ok. 16,7 mln ton). Jej orientacyjna wartość wynosi 250 mln euro, a w przypadku świadczenia usług dodatkowych, kontrakt może być zwiększony o ponad 208 mln euro.

W lipcu br. Bumech poinformował o założeniu spółki zależnej - Bumech Crna Gora - w celu realizacji kontraktu.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews)

d1c69ez

Podziel się opinią

Share
d1c69ez
d1c69ez