Trwa ładowanie...
d2hmdtr
29-10-2015 10:40

BZ WBK zamierza sprzedać portfele NPL o wartości kilkuset mln zł

Warszawa, 29.10.2015 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK planuje sprzedaż portfeli kredytów niepracujących (NPL) - korporacyjnych, MSP i hipotecznych - w IV kw. br i I kw. 2016 roku o łącznej wartości kilkuset milionów złotych, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

d2hmdtr
d2hmdtr

"W czwartym kwartale tego roku i w pierwszym kwartale przyszłego planujemy większą transakcję sprzedaży NPL - portfeli korporacyjnych, MSP i hipotecznych. Łącznie to może być wysokie kilkaset milionów złotych" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Pracujemy nad paroma dużymi transakcjami, dlatego portfel NPL może spaść i poprawi się sytuacja z punktu widzenia wskaźnika pokrycia rezerwami" - dodał.

Wskazał też, że "nie zdziwiłby się", gdyby portfel kredytów niepracujących w ciągu pół roku spadł o 1 pkt proc. ze względu na silny przyrost portfela kredytów.

Wskaźnik kredytów niepracujących wyniósł 8,12% w III kw.

W tym roku bank sprzedał portfel kredytów NPL o łącznej wartości 166 mln zł. Sprzedaż portfela SCB wyniosła 425 mln zł w I- III kw.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d2hmdtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hmdtr