Trwa ładowanie...
d16r5f6
d16r5f6

Całkowity portfel Asseco Poland wynosi ok. 5,8 mld zł, wzrost o 7% r/r

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Całkowity portfel zamówień Asseco Poland wynosi obecnie prawie 5,8 mld zł i jest o 7% wyższy niż rok wcześniej, poinformowali przedstawiciele spółki. Portfel w oprogramowaniu i usługach własnych wynosi z kolei 4,77 mld zł, co oznacza wzrost o 8% r/r.
Share
d16r5f6

"Kontynuujemy współpracę z kluczowymi klientami i aktywnie działamy na rzecz nowych projektów. W minionych 9 miesiącach grupa podpisała ponad 4 tys. kontraktów i umów. Mamy dobry portfel; na jego podstawie perspektywy na IV kw. można również określić jako dobre" - powiedział wiceprezes Marek Panek podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes wskazał, że choć są prowadzone działania w celu wyszukania potencjalnych celów akwizycyjnych to nie powinno to być "nic wielkiego".

"Niewykluczone są akwizycje w krajach rozwijających się, więc trudno o coś spektakularnego. W regionie środkowoeuropejskim przygladamy się pod kątem akwizycji po sprzedaży Slovanetu. W Etiopii nasz projekt wystartuje w grudniu i albo kupimy tam spółkę, albo założymy. Drugi rynek afrykański, który nas interesuje to Nigeria i pomału szukamy projektów. W Wietnamie staramy się o pierwszy projekt, co trochę zależy od Polski, ponieważ rządy obu krajów rozmawiają o umowie na wsparcie finansowe projektów między naszymi państwami" - powiedział też Panek.

d16r5f6

W kraju Asseco Poland liczy, że środki unijne jakie napłyną w 2015, ożywią rynek kontraktowy. W kwestii rentowności biznesu Asseco Poland widzi dużą konkurencję na rynku, co wpływa na marże, ale grupa "ciężko pracuje, by utrzymać w przyszłości efekt poprawy na tym poziomie osiągnięty w III kw".

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest siódmym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)

d16r5f6

Podziel się opinią

Share
d16r5f6
d16r5f6