Trwa ładowanie...

CBA. Akcja wymierzona w grupę przestępczą na terenie całego kraju

Poznańscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) prowadzą postępowanie, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczące funkcjonowania na terenie całego kraju zorganizowanej grupy przestępczej - czytamy w komunikacie Biura.

Share
CBA. Akcja wymierzona w grupę przestępczą na terenie całego krajuŹródło: WP.PL, fot: WP,Wrangler
d1gvr1e

CBA. Akcja wymierzona w grupę przestępczą na terenie całego kraju

Jak informuje Biuro, śledczy CBA ustalili, że rzeczona grupa przestępcza stworzyła i zarządzała tzw. piramidą finansową, która skupiała się na czterech funduszach inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych. W rezultacie ponad 2000 osób straciło 600 milionów złotych. Same szkody w mieniu funduszy oszacowano na co najmniej 90 milionów złotych.

Oglądaj: Warszawa. Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

"Wszystko wskazuje na to, że certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem instytucji finansowych. Ich pracownicy działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd" - czytamy dalej.

d1gvr1e

CBA. Zatrzymania na terenie stolicy. Śledczy na tropie grupy przestępczej

W środę w godzinach porannych agenci CBA zatrzymali na terenie Warszawy dwie osoby, które współpracowały z jednym z pracowników domu maklerskiego w zakresie wyprowadzania pieniędzy zainwestowanych w fundusze.

Usłyszą zarzuty działania na szkodę funduszy, oszustwa na szkodę ich uczestników oraz prania brudnych pieniędzy.
Czytaj też: CBA zakończyło kontrolę w Połańcu. Zastrzeżenia do przetargów publicznych

Zgodnie z oficjalnymi statystykami CBA zatrzymało 26 osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, działania na szkodę funduszy. Jednocześnie śledczym udało się odzyskać mienie o wartości 14 mln zł.

d1gvr1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvr1e
d1gvr1e