Trwa ładowanie...
d10vjlu

CBA interweniuje w MSP i u prezesa GPW ws. prywatyzacji Ciechu

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zabezpieczają dokumenty związane z prywatyzacją Ciechu w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP). Urzędnicy CBA udali się także w prezesem GPW Pawłem Tamborskim do jego domu po dokumenty związane z tą prywatyzacją, ale prezes powrócił już do budynku giełdy.

Share
d10vjlu

"Śledztwo w sprawie Ciechu trwa od kilku miesięcy. Dotychczas przekazywaliśmy właściwym organom wszystkie potrzebne materiały. Dziś funkcjonariusze CBA przyszli zabezpieczać dodatkowe dokumenty i serwery. To kolejny krok w wyjaśnianiu sprawy. Deklarujemy pełną współpracę, żeby ją definitywnie wyjaśnić" - czytamy w komunikacie MSP.

Biuro prasowe giełdy wydało oświadczenie, w którym poinformowało - "w odpowiedzi na pojawiające się informacje medialne o trwającej akcji CBA i prokuratury apelacyjnej polegającej na przeszukiwaniu siedziby giełdy informujemy", że żadne służby nie prowadzą czynności na terenie GPW.

"W związku z toczącym się od kilku miesięcy postępowaniem w sprawie nieprawidłowości przy sprzedaży akcji Ciech, prokuratura zażądała od prezesa GPW Pawła Tamborskiego dobrowolnego wydania elektronicznych nośników informacji obejmujących dane za okres od listopada 2013 do sierpnia 2014. Prezes udał się z funkcjonariuszami CBA do domu i wydał nośniki, po czym wrócił do siedziby giełdy" - czytamy w oświadczeniu.
Sprawa nie dotyczy GPW, podkreślono w stanowisku.

Tamborski był wiceministrem skarbu w okresie, kiedy prywatyzowano Ciech.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d10vjlu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10vjlu
d10vjlu