Trwa ładowanie...
d3dhi80

CBA: IV Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna (komunikat)

...

d3dhi80
d3dhi80

09.12. Warszawa - CBA informuje:

Już po raz czwarty z inicjatywy szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika odbyła się Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna. Jej współorganizatorami był Urząd Zamówień Publicznych oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spotkanie zorganizowano w związku z obchodzonym po raz 10 Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji.

Nie tylko skuteczne zwalczanie korupcji, ale także działania o charakterze prewencyjnym, profilaktycznym i edukacyjnym należą do zadań Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dlatego też po raz czwarty Biuro stało się inicjatorem zorganizowania Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej. Tematem przewodnim spotkania była w tym roku "Rola urzędów administracji państwowej w identyfikowaniu nieprawidłowości w zamówieniach publicznych".

Konferencja, dzięki życzliwości marszałek Sejmu, została zorganizowana w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jej współorganizatorami był Urząd Zamówień Publicznych oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób reprezentujących między innymi krajowe i zagraniczne instytucje, organizacje i służby zajmujące się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji.

d3dhi80

Otwarcie konferencji w sali Kolumnowej Sejmu RP rozpoczęli szef CBA Paweł Wojtunik, zastępca szefa Kancelarii Sejmu Jan Węgrzyn, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UZP Jacek Sadowy, oraz prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Następnie prace kontynuowano w grupach roboczych w zakresie następujących tematów: "Wykrywanie nieprawidłowości przy realizacji zamówień publicznych", "Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych a przeciwdziałanie korupcji".

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji został ustanowiony na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych nr 58/4 z dnia 31 października 2003 roku i upamiętnia ratyfikację przez państwa - strony Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciw Korupcji w dniach 9-11 grudnia 2003 roku w Meridzie w Meksyku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3dhi80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhi80