Trwa ładowanie...

CBA kontroluje ministerstwa finansów i spraw wewnętrznych

W połowie września Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrole w resortach finansów oraz spraw wewnętrznych; dotyczą one m.in. zamówień publicznych i mogą potrwać do połowy grudnia - powiedział rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Share
CBA kontroluje ministerstwa finansów i spraw wewnętrznychŹródło: newspix.pl, fot: Jacek Herok
dep7vw5

Dobrzyński pytany powiedział, że kontrola w Ministerstwie Finansów dotyczy lat 2012-14 i wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych przez ministerstwo. Postępowanie rozpoczęto 11 września.

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych CBA weszło 15 września. Sprawdza tam decyzje dotyczące wsparcia finansowego, udzielania zamówień publicznych i rozporządzania mieniem przez resort. Kontrola obejmuje lata 2010-14 - powiedział rzecznik.

- Nie informujemy o przyczynach podjęcia kontroli - to nasz ustawowy obowiązek - powiedział.

dep7vw5

Rzecznik prasowa MSW Małgorzata Woźniak powiedziała, że kontrola trwa, a resort ściśle współpracuje z Biurem w tej sprawie. - Jesteśmy nastawieni na współpracę z CBA, to kontrola wykonywana zgodnie z uprawnieniami ustawowymi Biura - wyjaśniła. - Oczekujemy na jej wyniki - dodała.

Dobrzyński przypomniał, że kontrole CBA trwają też w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od lipca do października Biuro kontroluje decyzje z 2013 r. dotyczące zamówień publicznych na serwis komputerów, sprzętu i oprogramowania.

W połowie lipca zaczęła się też kontrola w Biurze Ochrony Rządu. - W trakcie kontroli sprawdzana jest realizacja procedur związanych z prawem funkcjonariuszy BOR do lokalu mieszkalnego - podał Dobrzyński. Podobne kontrole dotyczące mieszkań Biuro prowadzi też w straży pożarnej i służbie więziennej.

Czynności po wcześniejszych, już zakończonych kontrolach trwają w Ministerstwie Kultury, Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii oraz Agencji Mienia Wojskowego - podał rzecznik.

Dobrzyński przypomniał, że ustawa daje szefowi CBA możliwość przedłużenia kontroli maksymalnie do dziewięciu miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dep7vw5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dep7vw5
dep7vw5