Trwa ładowanie...
dymh955

CBA kontroluje zamówienia w spółce PGE Energia Jądrowa - Wojtunik

07.12. Warszawa (PAP/media) - CBA kontroluje wybrane zamówienia publiczne w spółce PGE Energia Jądrowa; sprawdzane są zamówienia z ostatnich dwóch, trzech lat - powiedział w piątek...

Share
dymh955

07.12. Warszawa (PAP/media) - CBA kontroluje wybrane zamówienia publiczne w spółce PGE Energia Jądrowa; sprawdzane są zamówienia z ostatnich dwóch, trzech lat - powiedział w piątek szef CBA Paweł Wojtunik.

Wojtunik poinformował w TVN24, że kontrola rozpoczęła się w czwartek. Zaznaczył, że na razie nikt nie jest o nic podejrzany, a kontrola ma zweryfikować prawidłowość przeprowadzania zamówień publicznych. Szef CBA nie chciał jednak wskazywać konkretnych przedsięwzięć.

Prezesem PGE Energia Jądrowa SA jest od lipca były minister skarbu Aleksander Grad. Kieruje on również spółką PGE EJ1.

dymh955

W oświadczeniu przesłanym PAP prezes Aleksander Grad wyraził zadowolenie z prowadzonej przez CBA kontroli zamówień publicznych prowadzonych w spółce za okres ostatnich trzech lat.

"Spółka informuje, że w najbliższych latach planowanych jest wiele postępowań przetargowych i korzystanie z ochrony antykorupcyjnej jest w takim projekcie niezbędne" - napisano w oświadczeniu PGE.

PGE Energia Jądrowa odpowiada za realizację linii biznesowej energetyki jądrowej w Grupie Kapitałowej PGE. Podlega jej spółka celowa PGE EJ1, która odpowiada za działania w sferze technicznej, technologicznej, organizacyjnej i formalno-prawnej, związane z budową pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.(PAP)

akw/ abr/ jra/ pel/ ana/

dymh955

Podziel się opinią

Share
dymh955
dymh955