Trwa ładowanie...

CBA zleciło kontrakt firmie podejrzanej o korupcję

Centralne Biuro Antykorupcyjne zleciło budowę systemu informatycznego firmie podejrzewanej przed kilku laty o korupcję - informuje "Dziennik Polski". Według nieoficjalnych informacji koszt wdrożenia systemu to ok. 5 mln zł. Oficjalnie CBA nie ujawnia jednak nawet wartości kontraktu. Tajemnicą owiane są też wszelkie jego szczegóły.

CBA zleciło kontrakt firmie podejrzanej o korupcjęŹródło: Jupiterimages
d4lj6q5
d4lj6q5

CBA w swoim raporcie za 2010 r. informowało o zakończeniu trwających kilka lat prac przygotowujących postępowanie przetargowe na budowę systemu NIWA (Narzędzie Informatycznego Wspomagania Administracji) do obsługi kadrowej, finansowej i logistycznej.

Na próżno jednak szukać informacji o przetargu na stronie CBA lub Urzędu Zamówień Publicznych. Budowę systemu zlecono w trybie negocjacji. Zaproszenie do rozmów skierowano do 7 firm z branży informatycznej (jakich - to tajemnica). Cztery z nich złożyły ofertę. Wybrano konsorcjum: Deloitte i Sygnity.

Można przypuszczać, że wybrano zaufane firmy, które wcześniej zostały dokładnie "prześwietlone". Sęk w tym, że w trakcie negocjacji pracownicy Sygnity byli podejrzewani m.in. o próbę ustawiania przetargów przy projektach informatycznych realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Prokuratura umorzyła śledztwo

Warszawska prokuratura formalnie wszczęła śledztwo w tej sprawie na początku 2010 r. i po ponad roku je umorzyła.

- Z uwagi na niewykrycie sprawców przestępstwa - informuje Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Agenci CBA nie zajmowali się tą sprawą zbyt długo, bo prokuratura przekazała ją policji. Jak twierdzi rzecznik Ślepokura, zdążyli tylko przyjąć zawiadomienie i przesłuchać osoby, które złożyły zawiadomienie o podejrzeniu korupcji.

d4lj6q5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lj6q5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj